Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 14:01 Bu haber 2137 kez okundu
 
KATİD Başkanı Murat Toktaş yeniden TÜROFED Yönetim Kurulu'na seçildi
KATİD (Karadeniz Turistik İşletcileri Derneği) Başkanı Murat Toktaş, Hafta Sonunda Antalya'da gerçekleştirilen TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) 6. Olağan Genel Kurulu'nda tekrar yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
TURİZM Haberi
KATİD Başkanı Murat Toktaş yeniden TÜROFED Yönetim Kurulu'na seçildi


TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) 6. Olağan Genel Kurulu Bu hafta sonunda Antalya Trendy Lara Otel'de gerçekleştirildi.

 

Türkiye Otelciler Federasyonu'nun (TÜROFED) Olağan genel Kurulunda Sururi Çorabatır, oy birliği ile başkan seçilirken, KATİD Başkanı Murat Toktaş ta yeniden yönetim kurulu üyesi oldu. 


TÜROFED'in genel Kuruluna Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Turizm Birlikleri başkanları ve TÜROFED delegeleri katıldı.

 

Genel Kurul’un açılış konuşmasını TÜROFED Başkanı Osman Ayık yaptı. TÜROFED’in bugüne kadar başarılı işler yaptığını belirten Osman Ayık, "Sorumluluğunuz oldukça büyük. Türkiye’nin önünde 2023 gibi hedefleri var. Türkiye’nin kalıcı bir şekilde ilk beş içinde yer alması ve sonra da ilk üçe taşımak sektörün en önemli görevlerindendir.” diye konuştu.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, günlük, haftalık, aylık ve yıllık rekorların kırıldığı bir 2019 yılını geride bıraktığımızı vurgulayarak, şunları söyledi: "Bu yıl turist sayısı açısından iyi bir yıldı. İnşallah 2020 yılı gelir açısından da en iyi yıl olur. Turizme TÜROFED'in katkısı büyük. Rusya'da Türkiye festivali yaptı. Bu festivalinin geri dönüşünü aldık. Polonya'da benzerini yapalım istedik. Hedefimizde Kiev var. Türkkiye Antalya'dan ibaret değildir. Turizmi bütün bölgelere yaymamız gerekiyor. Yeni TÜROFED Başkanına başarılar diliyorum. Yeni yollara, yeni alt yapılara, yeni havaalanlarına ihtiyacımız var. " dedi.  

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, "Antalya 16 milyon turist ağırladı. Konaklama vergisi bu saatten sonra değişir mi bilmem. 16 milyon turitin geldiği 79 milyon geceleme olduğu Antalya'ya güzel bir şeyler yapmak istiyoruz. İnşallah hükümet bu hizmetleri yapan Antalya Büyükşehir Belediyesini unutmaz. Antalya'da Turizm Bakanlığı ile 500 milyon bütçesi olan alt yapı çalışmalarına başlayacağız. Antalya'nın alt yapısını tamamlayacağız. Turizm başta olmak üzere bütün sektörlerle bu çalışmaları sürdüreceğiz. İnşallah 20 Milyon turiste ulaşacağız." diye konuştu.


Konuşmaların ardından TÜROFED'in genel kuruluna tek başkan adayı olarak katılan Sururi Çorabatır, son başkan Osman Ayık'a bir teşekkür plaketi verdi.

 Ahmet Barut'u divan başkanlığını yaptığı Genel Kurulda seçime tek liste ile giren TÜROFED Başkan yardımcısı Sururi Çorabatır, başkanlığa seçildi.


TÜROFED'in yeni Başkanı Sururi Çorabatır yeni yönetimin TÜROFED ilkelerinden taviz vermeyeceğinin söyledi. Çorabatır, “Doğru bildiğimiz her şeyi özgürce söyleyeceğiz” dedi.

TÜROFED’in yeni Başkanı Sururi Çorabatır Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yönetimi için bölge başkanlarının aday olduğunu hatırlatrak üyelerinden adaylar için destek istedi. Çorabatır konuyla ilgili şunları söyledi: “Tanımı Ajansının kurulması önemli bir adımdı. TÜROFED adına bölgelerimizin başkanları aday. Artık kaynalar birlikte harcanacak ve orada görev alan arkadaşlarımız bu nedenle önem arz ediyor. Kaynağın verimli kullanılması için oraya giden arkadaşlarımızdan hassasiyet göstermelerini rica edeceğiz. Bu seçimler çok önemli. Bölgelerimizdeki adaylarımızı lütfen yalnız bırakmayalım.”

 

 

TÜROFED'in yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Sururi Çorabatır
Erkan Yağcı
Burhanettin Sili
Birol Akman
Halit Ergül
Hacı Halil Özyurt
Tayyar Zaimoğlu
Gazi Murat Şen
Mehmet Tanju işler
Bülent Uysal
Mete Akcan
Bülent Bülbüloğlu
Ersin Yazıcı
Yakup Dinler
Tacettin Özden
Murat Toktaş
K. Kaan Kavaloğlu

Denetim Kurulu :

Mehmet Tümbül (AKTOB)
Hüseyin Hacıkadiroğlu (ALTİD)
Cengiz Tokatlı (GÜMBOT)


Disiplin kurulu:

Garip Uysal (ATİD)
Can Akşit (ÇUKOB)
Serdar Köroğlu (KODER)

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KATİD, Başkanı, Murat, Toktaş, yeniden, TÜROFED, Yönetim, Kurulu'na, seçildi,
Yorumlar
aside>
Haber Yazılımı