Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 13:09 Bu haber 1095 kez okundu
 
KATİD Otellere Sağlık ve Hijyen Eğitimi Başlattı
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın otellerde çalışan personelin salgın ve hijyen belgesi alma şartı getirmesi üzerine KATİD ( Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği) Otel Çalışanlarına Yönelik Onlıne Sağlık ve Hijyen Eğitimi başlattı.
TURİZM Haberi
KATİD Otellere Sağlık ve Hijyen Eğitimi Başlattı

Haziran ayında otellerin yavaş yavaş açılması bekleniyor ve otellerde hazırlıklarda sona gelmeye başladı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yayımladığı son genelgeye göre otellerde çalışan personelin salgın ve hijyen belgesi alma şartı getirildi.

 

Karadeniz turistik işletmeciler derneği KATİD de bu kapsamda otellerin salgın ve hijyen hastalıklarla ilgili eğitim almaları için çalışmalara başladı.

 

İLK EĞİTİM 2 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR

 

Karadeniz bölgesindeki otellerde görev yapan personele salgın ve hijyen eğitimi vermek üzere ulusal bir firma ile anlaştı ve 2 Haziranda ilk eğitim on-line olarak başlıyor.”

Bu konuda açıklama yapan Türkiye otelciler federasyonu yönetim kurulu üyesi ve KATİD başkanı Murat Toktaş ”Bölgemize gelen misafirlerin ve personelimizin sağlığı bizim için çok önemli. Bu kapsamda genelge yayınlandıktan sonra bazı eğitim firmalarıyla görüşmelere başladık. Ulusal bir firma ile anlaştık ve Karadeniz bölgesindeki bütün tesislerin personeline ücretsiz olarak eğitim verdireceğiz. Amacımız en güvenilir turizm bölgesi olmak.” Dedi.

 

KATİD ÜYESİ OLMAYANLAR DA EĞİTİMDEN YARARLANABİLİR

 

Bu çalışmanın sadece KATİD üyelerini kapsamadığını belirten KATİD Başkanı Murat Toktaş ”Gün dayanışma günü. Bu nedenle eğitimden sadece 18 ildeki 150 ye yakın üye tesisimizin değil bölgede faaliyet gösteren bütün tesislerin yararlanmasını sağlayacağız. İlk eğitimimiz 2 Haziran tarihinde başlıyor. Belli aralıklarla eğitimin tekrarını yapacağız. Hedefimiz bölgemizdeki bütün çalışanların eğitimlerini ücretsiz olarak almalarını sağlamak ve sezon öncesi eğitimleri tamamlamak.” diye konuştu.

Toktaş,  bu eğitimlerden yararlanmak isteyenlerin Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği'nin  (KATİD) Web sitesi www.katid.org dan bilgi alabileceklerini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KATİD, Otellere, Sağlık, ve, Hijyen, Eğitimi, Başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı