Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 18:23 Bu haber 1389 kez okundu
 
Kavak’ta Fahiş Fiyat Denetimi
Kavak Belediyesi Zabıta ekipleri, fahiş fiyat artışlarına yönelik ilçe genelinde tüm marketlerde fiyat denetimi yapmaya başladı.
EKONOMİ Haberi
Kavak’ta Fahiş Fiyat Denetimi

 Marketlerde, gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız fiyat artışına karşı denetimler yaptıklarını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,” Kavak’ta marketlerde fahiş fiyata asla izin vermeyiz” dedi.

 

Sarıcaoğlu, Zabıta ekiplerince 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmelikleri gereğince, ilçede faaliyet gösteren marketlerde, ürünlerin fahiş fiyattan satılmasını ve vatandaşların mağduriyetini önlemek amacıyla fiyat ve etiket denetimi yaptıklarını belirtti. Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını ve bu çalışmalarının devam edeceğini belirten Sarıcaoğlu, şunları söyledi;

 

 “Kavak genelinde koronavirüse karşı mücadele yanında gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız ve fahiş fiyat artışlarına karşı denetimlerimizi sıklıkla sürdürüyoruz. Zabıtamız düzenli olarak yaptığı denetimlerde temel ihtiyaç malzemeleri, genel temizlik malzemeleri ve bebek bakım ürünlerinin fiyatlarına bakıyor.

 

 

Rafları dolaşarak ürün etiketlerini, gramaj eksikliklerini, fiyat artışlarını ve reyon fiyatı ile kasa fiyatı farkına yönelik kontrollerini yaparak güncel fiyatları kayıt altına alıyor. Halkımızın olası bir mağduriyet yaşamaması için denetimlerimiz bundan sonra da sıklıkla sürecek. Bu arada vatandaşlarımız da bu yönde bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde şikâyetlerini Alo 153 Zabıta İhbar Hattına yapabilirler”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kavak’ta, Fahiş, Fiyat, Denetimi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');