Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 19:33 Bu haber 952 kez okundu
 
Kavak'ta Gastronomi Turizmi Atağı
Kavak Belediyesi gözünü Tirit, Kebap Menemenle Gastronomi Turizmine çevirdi.
TURİZM Haberi
Kavak'ta Gastronomi Turizmi  Atağı

 

İlçenin turizm sektöründe de yer alarak  yeni istihdam alanları oluşturmayı amaçlayan Kavak Belediyesi gözünü Gastronomi Turizmine çevirdi.

Kavak  Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak’ın bu yönde birçok avantajı bulunduğunu belirterek, “Menemeni, Kaz tiridi ve Kavak Kuyu Kebabı ve yöresel yemekler ile bundan sonra bu sektörde de iddialı olduğumuzu göstereceğiz. İlçenin ve gelişmesi tanınırlığının artması için çok ciddi bir çalışma dönemi içindeyiz. Kavak için belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için sahip olduğumuz tüm imkânlarımızı sonuna kadar kullanmakta kararlıyız. Turizm’de bu hedeflerimiz içinde önemli bir yer teşkil ediyor “ dedi.

KAVAK ARTIK KİMLİK DEĞİŞTİRİYOR

Günümüz dünyasında insanların artık gastronomi turizmine en az doğa, deniz, yayla, termal ve sağlık turizmi kadar önem verdiğini anlatan Sarıcaoğlu, “İlçe olarak günümüzde önemli bir yer tutmaya başlayan gastronomi turizmden yeterince istifade edebilmek için kendimize göre önemli değerlerimiz ve avantajlarımız var. Bundan sonra yapmamız gereken sadece doğru bir çalışma ile bunların tanıtımını sağlamak. Bunun içinde sahip olduğumuz tüm imkânlarımızı en iyi ve en verimli biçimde değerlendireceğiz. İlçemiz, özellikle son beş yılda  Cumhuriyet döneminden çok daha fazla bir yatırıma kavuşarak adeta kimlik değiştirmeye başladı.

Artık geçmişin içine kapanık ilçesi yok. Bugün her alanda kendine güvenen, hızla kalkınan, gelişen bir ilçeden söz ediyoruz.  Ve artık Kavak Çakallı’da sunduğu menemeni, Tirit Evi’nde yaptığı Kaz Tiridi ve Güven Park Sosyal Tesislerinde misafirlerine ikram ettiği Kavak Kuyu Kebabı ve yöresel yemekleri ile Gastronomi turizminde de iddialıdır. Biliyoruz ki, gastronomi turizmi, bölgeye özgü yemeklerin sunulmasıyla hem bölgeye ait kültürel kimliği ve mirası yansıtmakta hem de ekonomisine destek sağlamakta”   diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kavak'ta, Gastronomi, Turizmi, , Atağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı