Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 16:37 Bu haber 146 kez okundu
 
Kavak’ta Karantinadaki Vatandaşlara Yemek Desteği
İlkadım ve Atakum Belediyelerinin ardından Kavak Belediyesi de, pandemi nedeniyle 14 günlük karantina sürecini evde geçirmek zorunda olan vatandaşlara ücretsiz yemek desteği sağlamaya başladı.
YAŞAM Haberi
Kavak’ta Karantinadaki Vatandaşlara Yemek Desteği

Kavak’ta Covid -19 nedeniyle karantina altında bulunanlara ücretsiz yemek servisi başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, “Karantinadaki vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacak tedavileri boyunca yanlarında olacağız.” dedi.

 

PCR testleri pozitif çıkan ya da temaslı oldukları gerekçesiyle 14 gün boyunca evde zorunlu izolasyonda kalan vatandaşlara ücretsiz yemek dağıtımına başladıklarını belirten Sarıcaoğlu, hazırlanan yemeklerin, izolasyonlu kaplarla karantinadaki vatandaşların adreslerine zabıta ekipleri tarafından ulaştırılacağını söyledi.

 

Pandemi devam ettikçe vatandaşlara desteklerinin süreceğini belirten Başkan Sarıcaoğlu  “Ülkemiz zor dönemden geçiyor. Bu dönemde bizlerde Kavak Belediyesi olarak bu hastalıktan etkilenen halkımızın yanında ve destekçisi olacağız. Birçok yerde olduğu gibi ilçemizde de etkili olan ve salgın nedeniyle evlerinde tedavi gören ya da karantina altında bulunan halkımıza İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ile müşterek bir çalışma yaparak yemek desteği vermeye başladık. Pandemi koşulları devam ettikçe bu hizmeti sürdüreceğiz.” dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Kavak’ta, Karantinadaki, Vatandaşlara, Yemek, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı