Haber Detayı
04 Ağustos 2016 - Perşembe 18:05 Bu haber 2956 kez okundu
 
Kavak'taki KYK Yurdunda Çalışmalar Hız Kazandı
Kavak Belediyesi yeni hizmet binasına taşınması ile birlikte eski hizmet binasını Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 'ya vererek buranın öğrenci yurdu olması için kolları sıvadı.
SANAT Haberi
Kavak'taki KYK Yurdunda Çalışmalar Hız Kazandı

Binada hızlı şekilde yürütülen tadilat çalışmaları ile birlikte binanın eylül ayı içerisinde hizmete gireceğinin müjdesini veren Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu şunları söyledi; "Yeni Belediye hizmet binamıza taşındık. Eski Belediye hizmet binamızı da vatandaşlarımızın hizmetinde kullanmak için Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ile bir anlaşma yaptık. Burada 200 civarında öğrencimiz kalacak. Bugün Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Samsun Bölge Müdürümüz İsmail Hakkı Kasapoğlu ile birlikte binada incelemelerde bulunduk. Çalışmalar çok hızlı ilerliyor" ifadelerini kullandı.

İlçeye Katkısı Büyük Olacak
Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; "Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ilçemize büyük katkı sağlayacak. İlçemizde ki birçok öğrenci kalacak yer sorunu nedeni ile Samsun'dan gidiş geliş yapıyor. Bu öğrencilerimizin mağduriyetini çözmek ve ilçe halkımızın hareketlilikten faydalanmaları için öğrenci yurdunun biran önce bitmesi için gerekli tüm hazırlıkları yaptık" dedi

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kavak'taki, KYK, Yurdunda, Çalışmalar, Hız, Kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı