Haber Detayı
06 Eylül 2016 - Salı 15:45 Bu haber 3164 kez okundu
 
Kayyum bile değilmiş, 800 milyon lirayı gazeteden öğrenmiş
Türkiye gündemini sarsan Samsun'da FETÖ'nün kasası olduğu iddia edilen Avukat Cem Şenocak'ın hesabında 800 milyon Lira bulunduğu haberi, daha sonra Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yalanlanmış, ancak Sabah Gazetesi Kayyum olduğunu iddia ettiği Avukat Hasan Ölçer'in açıklaması diye 800 milyon var haberi yapmıştı.
- Haberi
Kayyum bile değilmiş, 800 milyon lirayı gazeteden öğrenmiş

Sabah Israrla Yalan Haber Mi Yapıyor?

Sabah Gazetesi'nin bu haberi de yalan çıktı. kayyum olduğu iddia edilen, ve İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu’nun yanı sıra Çakal Carlos olarak bilinen İlıch Ramirez Sanchez'in de avukatı olan  İpek  grubuna bağlı 3 şirkete kayyum olarak atanan Avukat Hasan Ölçer, Sabah'ın bu haberini yalanladı.

Haber Gazestesi'nin haberine göre  Avukat Hasan Ölçer, sosyal medya hesabından kayyum atanmadığını, parayı da Sabah Gazetesi'nden okuduğunu açıkladı. Avukat Hasan Ölçer, FETÖ’nün kasası olduğu iddia edilen Samsunlu Avukat Cem Şenocak’ın hesabında 800 Milyon olduğunu Sabah Gazetesi’nden okuduğunu belirterek, konuyla alakalı özel bir bilgiye sahip olmadığını, kayyum olarak da atanmadığını belirtti.

AÇIKLAMAYI SABAH'I KAYNAK GÖSTEREREK YAPTIM

Şenocak’ın banka hesabından çıkan 800 milyon lirayı duyuran SABAH gazetesini kaynak göstererek televizyon programında paranın olduğunu kaydettiğini belirten Ölçer, FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'de vekâletini verdiği 5 avukattan biri olan Fevzi Cem Şenocak'ın banka hesabında 800 milyon lira olduğu belirtmişti. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz’un paranın avukatın hesabında olmadığını söylemesinin ardından Avukat Hasan Ölçer televizyonda yaptığı açıklamada paranın var olduğunu ifade etmişti.

KAYNAK SABAH GAZETESİ
Avukat Hasan Ölçer bir internet gazetesine yaptığı açıklamada, “Bu paranın varlığını Sabah Gazetesi’nden öğrendim ve Sabah Gazetesini kaynak göstererek bu açıklamayı yaptım. Daha sonra Sabah Gazetesi muhabiri beni arayarak Paranın varlığını teyit ile alakalı ikinci bir haber için sizi kaynak göstereceğim dediğinde 'Ben seni kaynak gösteriyorum, sen beni. Bu böyle olmaz' diye itiraz ettim. Samsun’daki gelişmeleri yakından takip edemedim” dedi.

KAYYUM ATANMADIM
Avukat Hasan Ölçer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise Samsun'da gözaltına alınan avukat Cem Şenocak ile ilgili zorunlu açıklama: 1- Av Cem Şenocak'ın banka hesabında 800 mly tl olduğu konusunda benim bilgim sadece önceki günlerde sabah gazetesinde çıkan haber vesilesi ile olmuştur. 2- Bu haber dışında başka bir haber alma imkanım da yoktur. 3- Gerek av Şenocak'ın bürosuna ve kişisel mallarına Kayyım atanmam gibi bir durum da söz konusu değildir. 4- A Haber Tv de bu konuya ilişkin yaptığım açıklama da mezkur gazete haberine dayanmaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kayyum, bile, değilmiş,, 800, milyon, lirayı, gazeteden, öğrenmiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı