Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 13:36 Bu haber 1931 kez okundu
 
Kemal Zeybek: 2019’da Üç seçim birden yapılacak
CHP Milletvekili Kemal Zeybek CHP Terme’de konuştu
SİYASET Haberi
Kemal Zeybek: 2019’da Üç seçim birden yapılacak

CHP Terme İlçe Kongresi yapıldı.

 

Kongrede mevcut başkan Hasan Bekgöz tek liste ile tekrar aday oldu.

 

İlçe kongresine CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek de katıldı.

 

Burada bir konuşma Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek;  “Terme İlçemizde Cumhuriyet Halk Partisi örgüt seçimlerini yapmak için bir aradayız. Öncelikle Partimize hizmetleri dokunmuş, Parti içi kademelerde görev almış herkese, Parti içinde hiçbir görevi bulunmayan ve partimizi her ortamda savunan, ilkelerini anlatan gizli kahramanlara huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Bunları çok önemsiyorum Partimizin hiçbir kademesinde görev almamış olan Atatürkçü insanların Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisine bağlılıklarını görmek hepimiz adına sevindiricidir.” Cumhuriyeti korumak ve muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün gösterdiği hedeflere ulaştırmak hepimizin görevidir.

Bizlere yüklenen sorumluluk bilinci içerisinde çalışmalıyız! Cumhuriyetin nitelikleri ve Partimizin ilke ve hedeflerini bütün yurttaşlarımıza en iyi şekilde anlatmamız gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi ve ona gönül vermiş bütün vatandaşların tarihi sorumluluk bilinci ile hareket etmesi, çalışması gerekir.” Dedi.

 

KENDİMİZİ ELEŞTİRİP, ÖZELEŞTİRİ YAPMALIYIZ

 Ülkemizin içinde bulunduğu durumun iç açıcı olmadığını belirten Zeybek, “ . Ülkemizi yöneten siyasal İktidarın öngörüsüz politikaları sonucunda bütün komşularımızla bir barışık, bir kavgalı halimizden ötürü sözüne güvenilmez, ne yaptığı belirsiz bir ülke konumuna geldik. Mevcut durum ülkemizin itibar kaybına uğramasını yaratmıştır. Ülkemizin dünya kamuoyu önünde tartışılması ve olumsuz algılanması hepimizi derinden üzmektedir. Mevcut siyasal iktidarın ülkemizi getirdiği çıkmaz sokaktan çıkarmak için hepimize görevler düşmektedir.

                                          Bizler birazda kendimizi eleştirip, öz eleştiri yapmamız gerekir. Bizler üzerimize düşen görevleri mutlaka yerine getirmeliyiz. Eleştirince kırılan, darılanlar oluyor! Bu durumu ortadan kaldırmamız gerekir. İktidara talip olan bir siyasi partinin üyeleri çok çalışmak, herkesle temas kurmak zorundadır. Biz iktidara talibiz onun içindir ki çok çalışmak zorundayız.” Diye konuştu.

2019 YILINDA 3 SEÇİM BİRDEN YAPILACAK

      Ülkeyi mevcut siyasal iktidardan kurtarmanın yolunun; çok çalışarak, çok insanı ikna etmek ve sandıkta galip gelmek olduğunu ifade eden Zeybek, “  Partinin yöneticileri bıkmadan usanmadan; Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerini Halka anlatmaktır.

       Mevcut siyasal iktidardan ülkemizin kurtulması için 2019 yılında üç seçim birden yapılacak. Erken seçim olmazsa takvim böyle gösteriyor.

       Değerli yol arkadaşlarım; Şimdi görev sizlerde seçilecek ve seçecek dostlarım göreviniz çok zor. Ülkemizin geldiği nokta hepinizin malumudur, haber dinleyen gazete okuyan, olup bitenleri takip eden insanlarsınız, mevcut siyasal iktidarı sandığa gömmek hepinizin görevidir.

        Örgüt seçimlerinden sonra bir dakikanızı dahi parti içi mücadele için ayırmayınız! Çünkü göreviniz zor. Seçimler sonunda göreve gelecek yönetim kuruluna başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Kemal, Zeybek:, 2019’da, Üç, seçim, birden, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı