Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 13:57 Bu haber 4124 kez okundu
 
Kemal Zeybek’in kanun teklifi TBMM’de kabul edildi
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek; TBMM de görüşülmekte olan 502 Sıra sayılı Kanun Tasarısının 60 Maddesinde söz alarak sorunları dile getirdi.
SİYASET Haberi
Kemal Zeybek’in kanun teklifi TBMM’de kabul edildi

 
 
 
 
 
 
Zeybek, Kamu arsaları, arazileri üzerinde vatandaşların yapmış oldukları yapıların ve arsalar üzerindeki sorunların kökten çözülmesi  için CHP’nin önerisinin diğer siyasi partiler tarafından dikkate alınarak TBMM tarafından değiştirilmesini talep etti.
 
Yapılan oylama sonucunda 502 sıra sayılı “Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına dair Kanun Tasarısının” çerçeve 60 maddesi ile 4706 sayılı Kanunun 5 inci maddesi maddesinin altıncı fıkrasında değiştirilmesi öngörülen “19-07-2003” ibaresi” 30-03-2014” şeklinde değiştirildi.
 
TORBA YASADA DAR GELİRLİLERİN SORUNLARI DİKKATE ALINMADI
Teklifin kabul edilmesi sonrasında bir açıklama yapan Samsun milletvekili Kemal Zeybek; şunları söyledi: “Atasından, dedesinden kalmış topraklara sahiplik etmiş, üzerine yapılaşma yapmış, mülk edinmiş, sahiplik etmiş vatandaşlara bu arazilerin,  bedelsiz, olmuyorsa az bir  bedelle verilmesini talep ettik .  Mevcut teklif Hazineye gelir sağlamak gerekçesiyle getirildi. Bu sorunun temelli çözüle bilmesi için 2014 Mahalli seçimlerinin yapıldığı tarihin son tarih olarak alınması doğru olmuştur.
 
 Bu yasa tasarısıyla, Kamu arsaları, arazileri üzerinde vatandaşlarımızın yapmış oldukları yapıların ve arsalar üzerindeki sorunların kökten çözülmesi vatandaşın sorunlarına merhem olunması için Partimizin önerisine TBMM de temsil edilen partiler ve milletvekilleri tarafından destek verilmesine teşekkür ediyorum. 
         Kanun teklifimizin kabul edilmesinin Halkımız ve vatandaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. “
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Kemal, Zeybek’in, kanun, teklifi, TBMM’de, kabul, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı