Haber Detayı
05 Ekim 2016 - Çarşamba 14:38 Bu haber 3736 kez okundu
 
Kemal Zeybek Sağlık Bakanı'na Fatma Kuzu'yu Sordu
CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK Samsun’nun Salıpazarı ilçesinde yaşayan Kuzu Ailesinin yaşadığı acı olayı Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.
SİYASET Haberi
Kemal Zeybek Sağlık Bakanı'na Fatma Kuzu'yu Sordu

Salıpazarı İlçesi’nde yaşayan 33 yaşındaki Fatma Kuzu rahatsızlanmış ve eşi Katip Kuzu tarafından önce özel bir sağlık kuruluşuna götürülmüş ve yapılan muayenenin ardından hiçbirşeyi olmadığı gerekçesi ile evine yollanmıştı. 

       Olaydan 15 gün sonra Fatma Kuzu evinde tekrar rahatsızlanınca önce Salıpazarı Devlet Hastanesine, ardından Çarşamba Devlet Hastanesi ve buradan da Ambulansla, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne  götürülmüş ve bir şeyi yok teşhisi ile geri çevrilmişti.

 Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde iki sefer baygınlık geçiren Fatma Kuzu  Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülmüş, burada  4 hastaneye götürülmesine rağmen hayatını kaybetmişti,

   İHMALLER ARAŞTIRILSIN VE YENİ FATMA KUZU VAKALARI YAŞANMASIN

      CHP Samsun milletvekili Kemal ZEYBEK olayın peşini bırakmadı ve konuyu TBMM Gündemine taşıyarak soru önergesi verdi. Zeybek, " Birtakım ihmaller zinciri sonunda, Hayatını kaybeden genç Bayan Fatma Kuzu’ya üzüldüm, Ailenin acısını paylaşıyorum, merhumeye Allahtan rahmet diliyorum.
        Kamu görevlileri görevlerini yaparken, Hizmet üretirken İnsan hayatının önemini unutmamalıdır. Bundan sonra benzer ihmaller ve acıların olmaması için; Her nerede olursa olsun görevlilerin dikkatli olmalarını, Hata yapmamalarını bekliyorum.
           Konunun detaylı bir şekilde araştırılması, Hatası olanların en ağır şekilde cezalandırılması, Bu ve benzer olayların yaşanmasını önleyecektir.
Sağlık Kenti olarak bilinen Samsun İlimizde böyle bir olayın yaşanması üzüntü verici ve düşündürücüdür. " dedi.

Kemal Zeybek'in TBMM Başkanlığı'na Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ın cevaplandırması için verdiği soru önergesi şöyle:

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kemal, Zeybek, Sağlık, Bakanı'na, Fatma, Kuzu'yu, Sordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı