Haber Detayı
10 Aralık 2017 - Pazar 19:52 Bu haber 2071 kez okundu
 
Kemal Zeybek Tekkeköy ve İlkadım kongrelerinde konuştu
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek; İlkadım ve Tekkeköy İlçe Kongrelerinde konuştu.
SİYASET Haberi
Kemal Zeybek Tekkeköy ve İlkadım kongrelerinde konuştu

       Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Kongrelerde yaptığı konuşmalarda; on beş yıldır ülkeyi yöneten Siyasal İktidar yolsuzluk, rüşvet ve usulsüz işlerde batağa saplanmıştır. Reza Zarrab Amerikan mahkemelerinde bülbül gibi konuşurken kimlere ne kadar rüşvet verdiğini, kimlerle işler bağladığını anlatmıştır.

        İktidarın tepe adamlarının yakınlarının çocukları; Yurt dışında vergi ve kara para cennetlerinde servetlerine, servet katmışlardır. “MAN” Adasında bir sterlin sermaye ile kurulan şirketlerin 15 milyon ABD Doları sermayesine şahit olduk.

         Siyasal İktidarın bazı Bakanları ve İktidar yetkililerinin çocuklarının ticari işlemleri kuşkuludur. Man adasında bir sterlin sermaye ile kurulan bir şirkete On beş bin ABD Dolarının yurt dışına çıkarılmasının izahı yoktur ve Ahlaki değildir. Bu paralar alın terimi? Kara paramı? Bunun hesabını iktidar vermelidir. İktidar yetkilileri çıkış yok giriş var diye açıklamalar yapıyorlar her iki durumda vahimdir. Siyasal İktidarın Bakanlarının rüşvet aldığı, usulsüz işlem yaptıkları; ABD Mahkemelerinde itirafçı olan kişi kime niçin, ne kadar rüşvet verdiğini açıklamıştır.

CHP Lİ BELEDİYELERİN KORKUSU YOKTUR

        Samsun milletvekili Kemal Zeybek; "Siyasal İktidar ve yakınlarının yaptıklarını örtebilmek için; en iyi savunma saldırmaktır mantığı ile Cumhuriyet Halk Partili Belediyelere saldırmaktadır. Yaptıklarınızdan kurtulamayacaksınız, yaratmaya çalıştığınız “Algı” ile Vatandaşların dikkatlerini başka yöne çekerek dağıtmaya çalışıyorlar.

 

  Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin korkusu yoktur, bizzat kendi belediye başkanlarımız; kendi dönemlerinin denetlenmesi için Müfettiş istedikleri bilinen bir gerçektir. CHP’li belediyelerin mahkeme süreçlerin de bunca baskıya rağmen ceza alan olmamıştır." dedi.

HAK HUKUK ADALET İÇİN CHP İKTİDARINA İHTİYAÇ VARDIR.

       Siyasal İktidarın ileriki seçimlerde gidici olduğunu belirten Zeybek, " CHP’yi İktidara taşımak için 2019 yılında yapılacak olan; Yerel, milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için şimdiden çalışmaya başlamalıyız. Örgütsel bütünlüğümüzü Halkımızla buluşturacağız, Partimizin İl ve İlçe örgütleri ile kadın, gençlik kollarımızla birlikte gönüllü yurttaşlarımızı aktif hale getirerek, partimizin hedef ve ilkelerini halkımıza anlatmalıyız.

            Mevcut siyasal iktidarı; İktidardan göndermenin yolu seçimle mümkün olacaktır. Örgütlerimiz bir bütün olarak hazır olacağız! Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı yakındır. CHP İktidara gelecek Halkımız rahat bir nefes alacak.

            İlçe Başkanlıkları, yönetim kurulları için yarışan arkadaşlara başarılar diliyorum. Kadın, Erkek ve gençlerimizle birlikte çalışarak başarılı olacağız." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kemal, Zeybek, Tekkeköy, ve, İlkadım, kongrelerinde, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı