Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 18:24 Bu haber 2116 kez okundu
 
Kemal Zeybek: Yolsuzluklar Utanç Verici !
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Kavak ve CHP Çarşamba İlçe Kongrelerinde konuştu.
SİYASET Haberi
Kemal Zeybek: Yolsuzluklar Utanç Verici !

Ülkemizde gündemin  hızla değiştiğini ve dünya gündemine oturduğumuzu ifade eden Zeybek, “ Ancak dünya gündemine oturmamız yolsuzluk, rüşvet olayları ile oluyor. Ülkemiz için olumlu bir durum değil, utanılacak bir olaydır. Yapılan usulsüz işlemler, yolsuzluk, rüşvet ve para transferleriyle olumsuz imajla dünya gündemine oturuyoruz.

Mevcut siyasal iktidar ülkemizi iyi yönetemiyor! İktidarın Bakanları, yönetenlerin çocukları, yakınları, akrabaları, yandaşlarının usulsüz ve rüşvet işlerinde adları geçmektedir. Siyasal iktidar, yandaş ve yakınların yaptığı olumsuz işlerin bedelinin 80 milyon Halkımız birlikte ödeyecektir. Ahlaki değerlere sığmayan bu işlemlere alet olan herkim varsa! lanetliyorum.” Dedi.

YAPILAN İŞLER AHLAK DIŞI

      Ticaret yapmanın herkesin hakkı olduğunu belirten   Samsun milletvekili Kemal Zeybek; “ Burada bir sınırlama yoktur. Ticaret yapanlraın Türk Ticaret Kanunu’na uyma sorumluluğu vardır. Uluslararası ticaret yapıyorsa Dünya ticaret örgütünün belirlediği kurallar çerçevesinde ticaret yapmakla yükümlüdürler. Rüşvet almak ve vermek dünyanın bütün ülkelerinde suçtur.

       Ticaret yapanlar, ticaret yaptıkları ülkelerde kanunlara uymak ve vergi vermek zorundadırlar. Ancak bütün gücü kendilerinde hisseden iktidar yakınları, yandaş ve akrabalar unutmasınlar bunun birde “AHLAKİ” yönü vardır.

Reza Zarrab olayında vatandaşın bir dahli ve karı yoktur. Yarın bunun yaptığı yolsuzluklardan dolayı ülkemize bir ceza verilmesi durumunda bu bedeli Türk Halkı ödeyecektir.     Yolsuzluk her tarafta hesap veremiyorlar!  AKP Genel başkan yardımcısı; Suriyelilere 30 milyar dolar harcadıklarını söylüyor! Hesabını verin deyince hesabı veremiyorlar. Hesap veremeyen yanlış işler yapmış ve paraları yanlış kullanmıştır. Borçları ödedik diyerek kamuoyunu yanıltan iktidar bütçeye 72 milyar faiz gideri koymuş! Hani borçları ödemiştiniz.” .” Diye konuştu.

 

                         ÖRGÜTLERİMİZ PARTİMİZİ İKTİDARA TAŞIYACAKTIR

Samsun milletvekili Kemal Zeybek konuşmasını şöyle tamamladı: “  Bütün yolsuzluk ve rüşvet olaylarının hesabını sorabilmek için İktidar değişmelidir. Bunun için Cumhuriyet Halk Partisi İL-İLÇE, Kadın kolları, Gençlik örgütleri ve Cumhuriyet sevdalıları çok çalışarak CHP iktidarını gerçekleştirmelidir.Kongrelerimiz iktidara yürüyüşün başlangıcı olsun. Cumhuriyet Halk Parti iktidarında; Ülkemizin dar gelirli kesimleri milli gelirden hak ettikleri payı mutlaka alacaktır. Yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvetçilerden hesap sorulacaktır.

      Cumhuriyet Halk Partisi her kademesin de görev yapmak çok önemlidir. Göreve seçilecek Başkan ve yönetim kuruluna şimdiden başarılı çalışmalar yapmalarını temenni ediyorum. Göreve gelecek yönetimden acilen Kadın ve gençlik kollarının aktif hale getirilmesini bekliyorum. “

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kemal, Zeybek:, Yolsuzluklar, Utanç, Verici, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı