Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 12:39 Bu haber 2964 kez okundu
 
KESK : Ek gösterge tüm memurlara verilsin !
KESK, Hükümetin Yaklaşan 24 Haziran seçimleri öncesinde Öğretim, Din Hizmetleri, Emniyet personeli ile sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan hemşire ile idarecilerin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi vaadi ile ilgili açıklama yaptı.
- Haberi
KESK : Ek gösterge tüm memurlara verilsin !

KESK Samsun Dönem Sözcüsü Mustafa Niyazi Bulut, miting meydanlarında, iktidar tarafından ekonomik vaatlerin birbiri ardına sıralandığını belirterek, “ Bu vaatlerden bir tanesi de Eğitim Öğretim, Din Hizmetleri, Emniyet personeli ile sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan hemşire ile idarecilerin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesidir. Kamu çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarında yapılacak düzenlemeler yasa gereği toplu sözleşme ile belirlenmesi gerekirken, seçim vaadi olarak kullanılmaktadır. Şimdi ise; toplu sözleşme ile düzenlenmeyen bir ekonomik vaatle karşı karşıyayız.

Memurlar emekli olduklarında, emekli aylıklarında düşüş yaşanmaması için 3600 ek gösterge düzenlemesi için siyasiler tarafından seçim meydanlarında yapılan bu vaat eksiktir. Bu artışı  “meslek gurupları” ile sınırlandırmak eksik bir tanımlamadır. Ek gösterge artışı düzenlemesi kamu emekçilerinin tamamını kapsamalıdır. Ayrım gözetmeksizin tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge uygulanmalı, çalışanlar için gelir vergisi dilimi 10 da sabitlenmeli, ek ödemeler artırılmalı ve ek ödemeler emekli aylığına yansıtılmalıdır.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: KESK, :, Ek, gösterge, tüm, memurlara, verilsin, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı