Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 18:21 Bu haber 8297 kez okundu
 
KESK’ten 1 Mayıs’ta Samsun'da yapılan saldırıya tepki!
KESK 1 Mayıs kutlamaları sırasında mitinge katılanlara yapılan saldırıyı kınadı ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı
- Haberi
KESK’ten 1 Mayıs’ta Samsun'da yapılan saldırıya tepki!

KESK Dönem sözcüsü ve Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı  İsmail Yavuz bu gün sendika binasında miting sırasında yapılan saldırıda 4 arkadaşlarının yaralandığını belirterek, “       Ülkemizin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeğiyle bu ülkeyi var edenler, işçiler, işsizler, yoksul köylüler, kamu çalışanları, emekliler, gençler, kadınlar, çocuklar, adaletsizliklere, yoksulluğa itirazı olanlar, ezilenler, kimlikleri yok sayılanlar 1 Mayıs 2018 Salı günü Dünyanın her yerinde olduğu gibi, Türkiye’de ve Samsun’ da alanlardaydık.

        1 Mayıs alanında kendini görmek isteyen sendikalar, siyasi yapılar, demokratik kitle örgütleri ve yurttaşlar olarak alanlardaydık. Üç konfederasyonun tertip komitesini oluşturduğu 1Mayıs mitingine binlerce yurttaşımız katıldı. 1Mayıs coşkuyla ve kitlesel bir katılımla gerçekleşti.  1Mayıs alanı her toplumsal kesimden yurttaşın katılabileceği ve her toplumsal kesimin taleplerini şiddet içermeden özgürce dile getirebildiği emekçilerin kürsüsüdür. Samsun’da hiçbir siyasi ayrım yapmadan demokratik taleplerini şiddet içermeden ifade etmek her kesimin en doğal ve anayasal hakkıdır. 1Mayıs mitingi de tüm emekçilere açıktır.” Dedi.

Yasal olarak düzenlenen  demokratik, barışçı bir mitinge yine dışarıdan saldırılar gerçekleştiğini belirten İsmail Yavuz, “  Mitinge yönelik fiili saldırılar sonucunda dört katılımcı arkadaşımız değişik yerlerinde yaralandılar ve tedavileri sonrasında saldırıyı gerçekleştirenler hakkında suç duyurusunda bulundular. Yaralanan arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Yapılan saldırıyı lanetliyoruz.

 Saldırganların taş ve sopalarla yaptığı saldırganlığa yargının gerekli cezayı vermesini, hiçbir yetkilinin ve görevlinin bu tip saldırganlığa göz yummamasını, bu konuda ihmali olanların ortaya çıkarılmasını talep etmekteyiz. Konunun takipçisi olacağımızın, saldırılar sonucunda yaralanan ve mağdur olan arkadaşlarımızın hukuksal süreçlerinde yanlarında olacağımızın bilinmesini istiyoruz.  “ diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KESK’ten, 1, Mayıs’ta, Samsun'da, yapılan, saldırıya, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');