Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 16:15 Bu haber 2040 kez okundu
 
KESK’ten kök hücre kampanyası: “Donör Ol, Umut Ol”
KESK, 5 aydır lösemi ile mücadele eden Öykü Arin Yazıcı şahsında tüm lösemili çocuklar için “Donör Ol, Umut Ol” kök hücre bağışı kampanyası başlattı.
YAŞAM Haberi
KESK’ten kök hücre kampanyası:  “Donör Ol,  Umut Ol”

Bu kampanyanın halen devam ettiğini belirten KESK Dönem Sözcüsü  TÜM BEL-SEN Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, “  Ne yazık ki,  pek çok kurumun katıldığı, yürümekte olan kampanyaya rağmen Öykü Arin için henüz uygun donör bulunamamıştır. Bununla birlikte kampanya sürecinde 10’dan fazla çocuğa uygun donör bulunması, hepimizin umutlarını yeşertmiştir.

Öte yandan kök hücre bağışı bekleyen lösemili çocuklar arasına bir üyemizin yakını olan Arhan Çınar eklenmiştir. 19 Mart’ta dört yaşına giren Öykü Arin’e verilecek en güzel doğum günü hediyesinin ve Arhan Çınar’a umut olmanın yolunun devam eden kampanyamızın güçlendirilmesi olduğu açıktır. “ dedi.

TÜM LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT OLALIM

Öykü ve Arhan başta olmak üzere lösemili tüm çocukların yaşama tutunmasının bizim elimizde olduğu bilinci ile tüm illerde kök hücre bağışı kampanyasının daha da güçlendirilmesinin son derece önemli olduğunu ifade eden Yıldız, “ Donör olmak için Kızılay’a bir bilgi formu ve kan örneği vermek yeterli oluyor. Kan grubu ne olursa olsun donör olunabiliyor. 18-50 yaş arasındaki sağlıklı her birey bağışçı olabiliyor. 18-50 yaş arası, Hepatit B, Hepatit C, Sifiliz, HIV hastalıklarına yakalanmamış, kanser tanısı veya tedavisi almamış, kronik bir rahatsızlığı olmayan (sürekli ilaç almasını gerektiren bir durumu olmayan) herkes kök hücre/ilik bağışçısı yani donör olabilirler. 

Kök hücre bağışı bekleyen Öykü Arin Yazıcı, Arhan Çınar ve tüm lösemili çocuklar için kök hücre ve kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.  Öykü Arin, Arhan Çınar ve tüm lösemili çocuklara umut olalım.  “ diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KESK’ten, kök, hücre, kampanyası:, , “Donör, Ol,, , Umut, Ol”,
Yorumlar
Haber Yazılımı