Haber Detayı
28 Mayıs 2016 - Cumartesi 22:58 Bu haber 3336 kez okundu
 
KESK'ten Mitinge Davet
ESM (Enerji Sanayi Maden Kamu Emekçileri Sendikası) Genel Başkanı Mustafa Şenoğlu haber362'yi ziyaret etti ve 28 Mayıs Cumartesi Gğnü Samsun'da yapılacak mitinge davet etti.
- Haberi
KESK'ten Mitinge Davet

28 Mayıs Cumartesi Günü Samsun'da yapılması planlanan "LAİK EĞİTİM VE LAİK YAŞAM! İŞ GÜVENCEMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ! BASKI VE İŞTEN ATMALARA KARŞI ALANLARDAYIZ" konulu Bölge Mitingi nedeniyle Samsun'a gelen ESM Genel Başkanı Mustafa  Şenoğlu ve BES Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Davut Balıkçı , ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, Tüm Bel Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, ESM Samsun Şube Sekreteri Tacettin Aydın ile birlikte haber362'yi ziyaret etti.

 Mustafa Şenoğlu Genel yayın Yönetmenimiz Coşkun Özbek'e  yaptığı açıklamada, KESK'in 28 Mayıs'ta Ankara,İstanbul, İzmir, Adana ve Samsun'da,29 Mayıs'ta  da Diyarbakır, Trabzon, Antalya ve Van'da Miting yapacağını belirterek, " Türkiye'de sistem karanlık bir sistem olmaya doğru gidiyor. Reji Krizinde karar anı yaklaşıyor. Ya başkanlık sistemi adı altında koyu bir diktatörlük rejimi kurumsallaşacak, ya da köklü bir demokratikleşmenin yolu açılacak. " dedi.
4+4+4 Eğitim sistemi ile başlatılan gerici eğitim, Meclis Başkanının laiklikle ilgili söylemine, KESK'in bu güne kadar olan duruşu ile karşı olduğpumuzu ortaya koyacağımız bir miting düzenledik.Bu mütüng sonrasında da mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KESK'ten, Mitinge, Davet,
Yorumlar
Haber Yazılımı