Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 21:06 Bu haber 749 kez okundu
 
Kick boksta Dünya 1. ve 2.’si OMÜ’den
Bu yıl İtalya-Venedik’te yapılan ve 82 ülkenin katıldığı KickBoks Bayan Gençler Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, dünya 1.’si ve 2.’si oldu.
SPOR Haberi
Kick boksta Dünya 1. ve 2.’si OMÜ’den

İlkadım Belediyesi Spor Kulübü sporcusu ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Hamide Yavuz (52 kg) Gençler “fullkontak” branşında dünya şampiyonu ve Reaksiyon Bölümü 1. sınıf öğrencisi Büşra Taşdemir (48 kg) ise “LowKick” branşında dünya ikincisi oldu.

Büyük bir başarıya imza atan öğrencileri makamında ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, sporcuları başarılarından dolayı kutlayarak kendilerine Üniversitenin hediyelerini takdim etti. Şampiyon öğrenciler de Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e kick boks tişörtü hediye ettiler.

Ziyarete, Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Yalçın Taşmektepligil, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı ile sporcuların antrenörleri Fatih Karagül de eşlik etti.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kick, boksta, Dünya, 1., ve, 2.’si, OMÜ’den,
Yorumlar
Haber Yazılımı