Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 13:24 Bu haber 2271 kez okundu
 
Kılçık’a bir tepki de Türk Sağlık Sen’den:
“Bu metni Hazırlayan İntörnleri kınıyoruz !.”
SAĞLIK Haberi
Kılçık’a bir tepki de Türk Sağlık Sen’den:

OMÜ’de İntörn hekimlerin hazırladığı ve hemşireler hakkında incitici, hakaret dolu ve seviyesiz yazıların yer aldığı bir metin yayınlayan Kılçık Mizah Dergisi’ne bir tepki de Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak’tan geldi.

 

TAM BİR KEPAZELİK !

Çakmak yaptığı açıklamada, “ Bu metin hemşire arkadaşlarımız arasında infial yaratmıştır.  Sadece okumakla adam olunmayacağının bir kez daha ispatı olan bu metni; hazırlayan, dağıtan ve bunu bir espri unsuru olarak gören intörn hekimlerin hepsini kınıyoruz.  Espri bir zeka işidir. Ama  bu arkadaşların yaptıklarını zannettikleri sözde espri , okumuş oldukları okulun gerektirdiği zeka ile ters orantılı olmuştur.

Bir ekip işi olan sağlık hizmetlerinde ekip arkadaşlarına daha yolun başında hakaret etmeyi, küçük görmeyi ve hemşire doktorun şunudur, bunudur biçimde kabul edilemez bir seviyesizlikle yazılar yazmayı maharet sanan bu arkadaşların yaptıkları tek kelimeyle tam bir kepazeliktir.” Dedi.

 

ÖZÜR AÇIKLAMASI BEKLİYORUZ

 

Temel uğraş alanı insan olan bir mesleğin mensuplarının meslek bilgi ve ahlakı yönünden tam bir donanıma sahip olmaları yanında aynı zamanda gerekli nezaket, saygı ve toplumun örf ve adetlerini de iyi bilmeleri gerektiğini ifade eden Çakmak , “ . Sözde kendilerini eğlendirirken başkalarını hor görme, aşağılama ortalama insanın bile yapacağı bir şey değildir.

Sağlık çalışanları ayda ortalama bin kez şiddete uğrarken, can güvenliğinden endişe eder bir halde hizmet sunarken, yoğun iş yükü ve aşırı çalışma gibi sıkıntılarla boğuşurken birde böylesi seviyesizliklerin yaşanması ne kadar kötüdür. Üstelik bu işi ekip arkadaşlarının birbirlerine yapması olayı daha da vahim bir boyuta getirmiştir.

Toplumun kendilerine belli bir rol biçtiği hekim arkadaşlarımızın bu türlü seviyesizliklerle uğraşmalarını kendilerine yakıştıramadığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

Bu ayıbı özür kapatmaz ama söz konusu metni hazırlayan intörn hekimlerimizden incittikleri hemşire arkadaşlarımızdan özür diledikleri bir açıklama da bekliyoruz.”  Diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılçık’a, bir, tepki, de, Türk, Sağlık, Sen’den:,
Yorumlar
Haber Yazılımı