Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 17:33 Bu haber 1675 kez okundu
 
Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şubesi'nde Genel Kurul Heyecanı
Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu başladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şubesi'nde  Genel Kurul Heyecanı


Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şubesi'nde gerçekleşen 7. Olağan Genel Kurul Divan seçimi ile başladı. 

 

Divan Başkanlığı'na M. Tevfik Erkut, üyeliklere de Kenan Bir ve Hüseyin Boz seçildi. Saygı  Duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından bir konuşma yapan Kimya Mühendisleri Odası (KMO) SamsuŞube Başkanı Osman Nuri Pilgir, "KMO; Türkiye ve Samsun'un tüm sorunlarında etkili olmaya gayret göstermektedir. Samsun Şube olarak TMMOB'un, SAMÇEP'in ve SAOB'un tüm etkinliklerine destek vermeye ve katkı sağlamaya çalıştık.

 

Odamızın Üniversite'de öğrenim gören gelecekteki meslekdaşlarımıza da daha bilgili, daha sosyal ve daha demokrat olmalarına katkı sağlama görevi var.100'ü aşkın üniversite öğrencimiz bizimle birlikte hareket ediyor. Bu öğrencilerimize katkı sağlamak için SAMSİAD'ın da katkıları ile bir kimya laboratuvarı oluşturduk." dedi.

 

ÜLKEMİZİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU

 

Ülkemizin psikolojisinin bozulduğunu belirten Osman Nuri Pilgir, "Tek adam rejimi ülkemizi çıkmaza götürüyor.İnsanlar İntihar ediyor. Sebebi siyanürde arıyoruz. Satışı yasaklamak çözüm getirmiyor. Satış yasaklandıktan birkaç gün sonra internetten tekrar siyanür satın alınabiliyorsa, yasakladık demekle bu işin yürütülemeyeciğinin anlaşılması gerekiyor. 

 

 Samsun'un sorunları çığ gibi bürüken bizler birbirine destek veren sorunlara sahip çıkan STK'lar ve meslek kuruluşlarına sahip olduk. Samsun'un sorunları Kavak Şahin Dağları'ndan başlayıp, Çarşamba Eğercili'ye, Taflan'a Yakakent'e kadar gidiyor. Bizler hiçbir partinin arka bahçesi değiliz. Anayasal olarak kamu hizmeti yapıyoruz. Bilimsel gerçekleri ve doğruları anlatıyoruz." diye konuştu.

 

Kimya Mühendisleri Odası 7. Olağan Genel Kurulu'na KMO Genel Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Akyürek, Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı ishak Memişoğlu, EMO Samsun Şube Başkanı Tarık Tarhan, BMO Samsun Şube Başkanı AkınÖmür, SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, ÇYDD Samsun Şube Başkanı Yaşar Sezen katıldı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kimya, Mühendisleri, Odası, Samsun, Şubesi'nde, , Genel, Kurul, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı