Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 18:38 Bu haber 1955 kez okundu
 
Kıraç’ın Vatan Marşı Eşliğinde Canik’te 85 Akülü Araç dağıtıldı
Canik Belediyesi “Hayata Engel Yok” projesi kapsamında Sanatçı Kıraç’ın da katıldığı organizasyon ile 85 Akülü Engelli Aracını sahipleriyle buluşturdu.
YAŞAM Haberi
Kıraç’ın Vatan Marşı Eşliğinde  Canik’te 85 Akülü Araç dağıtıldı

Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen programa, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın,  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Sanatçı Kıraç, Hollandalı iş adamı Ron Gazelle, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Osman Abanoz, Samsun MÜSİAD Başkanı Haluk Tan, AK Parti Samsun Gençlik Kolları İl Başkanı Cem Emre Çakan, AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, Milliyetçi Hareket Partisi Canik İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, AK Parti Canik Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Samsun TSE Bölge Müdürü Erol Kaygı, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyon As Başkanları Merve Aslaner ve Önder Yurdagül, Hollanda Gönülden Dayanışma Dernek Başkanı Olgun Aydoğan, Hollanda Gönülden Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Öztürk, Meclis Üyeleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sandıkçı’dan hayırseverlere teşekkür

Güzel yüzlü, güzel sözlü, özel misafirlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; “Bugün burada Sanatçı Kıraç’ın gönüllü katılımları, hayırsever iş adamlarımızın bağışlarıyla 85 adet akülü engelli aracını ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. “Hayata Engel Yok” projesi kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği tespitler neticesinde, içerisinde muhtarların, meclis üyelerinin, din görevlilerinin, okul müdürlerinin olduğu bir komisyon araştırmasıyla dağıtımı yapılacak isimleri tespit ettik. 

Asıl engel yüreklerdedir. En büyük engel sevgisizliktir. Bu kardeşlerimize yüreklerini açan hayırsever iş adamlarımıza desteklerinden dolayı ben huzurlarınızda teşekkür ediyorum.  Müstakil Sanayici İşadamları Derneği Samsun Şubesi’nin Başkanı ve yöneticilerine, Hollanda Gönülden Sosyal Yardımlaşma Derneğine, araçları tedarik ettiğimiz fabrika sahibi Rone Gazelle'ye, sanatçı Kıraç’ın gönüllü olarak programımıza iştirakini sağlayan Medya Stil firmasına, proje koordinatörümüze ve programımıza katılım sağlayan tüm engelli derneklerine, federasyonlarına ve programımıza sahne alan kardeşlerimize ve hassaten engellilere karşı hassasiyeti nedeniyle Kıraç'a ve teşrifleriyle bizleri onurlandıran Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Rektörümüze canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

 

Demir; "İnsanlarımızın mutlu yaşam süreceği engelsiz bir şehir "

Konuşmasına katılımcılara, hayırseverlere teşekkür ederek başlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bugün engelsiz olabiliriz ama yarının ne getireceği belli değil. Hepimiz engelli adayıyız. Bizim medeniyetimiz inancımız dünya hayatı bittikten sonra ahirette herkes engelsiz herkes eşit olacaktır. Bizler yediden yetmişe herkesin, hepimiz için engelsiz bir hayat sürmesi için görev ve sorumluluklarımızı yerine getiren, bütün insanlarımızın mutlu bir şekilde yaşayacağı bir Samsun için çalışıyoruz. Bütün gayretimiz bunun içindir. Engelli kardeşlerimiz için Samsun’umuzda 11 ayrı yerde Engelli akülü araçları şarj etme istasyonları kuruyoruz. Onlar için ne yapsak azdır. Engelli kardeşlerimiz güle güle kullansınlar.” diye konuştu.

 

Engellilerin önündeki Engelleri Kaldıracağız

 

Samsun Valisi Osman Kaymak da , “Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıran her kim varsa hepsine teşekkür ediyorum. Engellilik bir kaderdir. Hepimiz engelli adayıyız. Engelli kardeşlerimizi anlamak, onların yaşamlarını kolaylaştırmak hepimizin üzerine bir vazifedir. Asıl engellilik insanların kafasında ve gönlünde olan engellerdir. Kafamızdaki ve gönlümüzdeki engelleri kaldırırsak hayat engelliler için çok daha rahat olacaktır.

 

Hükümetimiz sadece Samsun ilimizde bir yılda evde bakım hizmetleri için 110 milyon ödeme yapmıştır. Devletimize Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza bu anlamda teşekkür ediyoruz. Programda emeği geçen hayırseverlere ve Canik Belediye Başkanı Sayın İbrahim Sandıkçı’ya yaptıkları bu anlamlı program için teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlarımız ve siyasetçilerimizle birlikte engellilerin önündeki tüm engelleri kaldırarak Engelsiz bir şehir oluşturacağız.” Şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından 85 akülü engelli aracı sahiplerine teslim edildi. Sanatçı Kıraç Vatan marşını Samsun Engelliler korosuyla birlikte büyük bir coşkuyla seslendirdi. Engelsiz Dans Engelliler Spor Kulübü gösteri düzenlendi. Proje kapsamında akülü araçların temin edilmesine vesile olan hayırseverlere protokol üyeleri tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

Akülü araçlarına kavuşan engelli vatandaşlar, her zaman yanlarında olduklarını bildikleri yardımlarını kendilerinden esirgemeyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya ve hayırseverlere teşekkür etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kıraç’ın, Vatan, Marşı, Eşliğinde, , Canik’te, 85, Akülü, Araç, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı