Haber Detayı
28 Eylül 2016 - Çarşamba 11:08 Bu haber 1986 kez okundu
 
KİTAP BİZDEN OKUMAK SİZDEN ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Samsun’ da başlatılan, “Kitap Bizden Okumak Sizden “ projesi çerçevesinde “Engelli Sporcular Kitap Okuyor” etkinliği devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
KİTAP BİZDEN OKUMAK SİZDEN ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR

Gençlik Spor Bakanlığı' nın; engelli bireylerin yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, engelli sporcularımızın yetiştirilmesi, gelişimlerinin sağlanması amacıyla , Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Engelliler Spor Merkezi tüm hızıyla çalışmalara devam ediyor.

Her birey gibi okumayı seven fakat okuma olanağı bulamayan görme engellilerin de iç dünyasına hitap eden kitap okuma etkinliğine; Ayvacık Engelsizler Spor Kulübü, Samsun 1919 Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, Samsun 19 Mayıs Görme Engelliler Spor Kulübü, Samsun Görme Engelliler Spor Kulübü, Beyazay Derneği Samsun Şubesi katıldılar. Etkinliğe katılan görme engelli bireylerden Breil alfabesi ile okuyabilenlere çeşitli kitaplar verilerek okumaları sağlandı. Ayrıca; görme engellilere hitaben geliştirilen teknolojik cihazlarla, görme engelinin giderilmesi ya da en aza indirgenmesi konusunda bilgi paylaşımı ve uygulama gerçekleştirildi.

Engelli sporcularımızın sosyal hayata entegre olmalarını sağlamak amacıyla; 27 Eylül 2016 Salı günü, saat 16:00' da, Samsun Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Engelli Kafeteryasında “KİTAP BİZDEN OKUMAK SİZDEN/Engelli Sporcularımız Kitap Okuyor" etkinliği düzenlendi. Yapılan bu etkinlikle görme engelli bireylerimizin kitap keyfi yaşadığını ifade eden Samsun Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüğü Özel Sporcular ve Engelliler İl Spor Merkezi Şube Müdürü Şeyda Sağlam GÜNDÜZ etkinliğin devam edeceğini belirterek; "Engelli sporcularımızın hayat şartlarını kolaylaştıran desteklerini bizden esirgemeyen öncelikle Sayın Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ’ a, Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN’ e, Sayın Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Güven ÖZYURT’ a teşekkürlerimizi sunarız" diye konuştu.​

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak tüm engelli bireylerimize sağlık ve başarılar dileriz.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KİTAP, BİZDEN, OKUMAK, SİZDEN, ETKİNLİĞİ, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı