Haber Detayı
27 Mart 2018 - Salı 11:13 Bu haber 3111 kez okundu
 
Kızılot öğrencileri yazar Selcen Yüksel Arvas ile buluştu
Samsun'un Çarşamba ilçesindeki Kızılot Ortaokulu öğrencileriyle yazar Selcen Yüksel Arvas’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Kızılot öğrencileri yazar Selcen Yüksel Arvas ile buluştu

Yazar-çevirmen Selcen Yüksel Arvas’ın Atasözleri ve Deyimleri kitabını alan öğrencilerle bir araya gelen Arvas, sohbet havasında bir söyleşi gerçekleştirdi. Yazarlık serüveninin basamaklarını anlatarak, kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

HERKES BENİM KAHRAMANIM OLABİLİYOR

Çocuk Edebiyatı’nın  seçkin yazarlarından Selcen Yüksel Arvas, yazarlık ve kitaplar hakkında öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Daha çok milli ve manevi değerlerimizin genç nesillere aktarılması yönünde kitap yazmayı sevdiğini söyleyen Arvas “Hayatın içinden, karşıma çıkan herkes benim kahramanım olabiliyor. Bundan dolayı kitaplarımda anlattıklarım gerçek hayattan oluşuyor. Masal okuyan yahut masalları ebeveynlerinden dinleyen çocuk okurlar, masal kahramanının olaylara nasıl yaklaştığını, hangi durumlarda hangi tepkileri gösterdiğini ve olayları nasıl çözümlediğini kavrar ve bunu yaşamlarına aktarırlar. İşte bu noktada çocuk okurlara sunulacak masallar son derece önemlidir” dedi. 

Program sonunda yazar ile fotoğraf çektiren öğrencilerimiz, kitaplarını yazara imzalatmayı ihmal etmediler. 

Köksal ÖNER     

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Kızılot, öğrencileri, yazar, Selcen, Yüksel, Arvas, ile, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı