Haber Detayı
27 Nisan 2022 - Çarşamba 11:13 Bu haber 895 kez okundu
 
KMO'da Osman Nuri Pilgir Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçildi
Kimya Mühendisler Odası 48. Genel Kurulu geçtiğimiz hafta sonunda Ankara İMO (İnşaat Mühendisleri Odası ) salonunda gerçekleştirildi.
SİVİL TOPLUM Haberi
KMO'da Osman Nuri Pilgir Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçildi

Kimya Mühendisleri Odası SamsunŞube Başkanı Osman Nuri Pilgir de yönetim kurulu üyesi seçildi.

2 Listenin yarıştığı genel kurulun seçimleri, 2. gün Kimya Mühendisleri Odası Salonunda yapıldı. Seçimde mavi liste ve turuncu liste yarıştı. 
 
Resmi olmayan seçim sonucuna göre  398 delegeli KMO'da 294 delege oy kullandı, 285 oy geçerli sayıldı.

Seçim sonucunda oyların 180'ini lan turuncu liste blok olarak seçimi kazandı. Turuncu listede yönetim kurulu üyesi adayı olan Kimya Mühendisleri Odası Samsun şube Başkanı Osman Nuri Pilgir de KMO Genel Merkez yönetim kuruu üyeliğine seçildi.

Böylece TMMOB'a bağlı odalar arasında EMO, Mimarlar Odası'ndan sonra genel merkez yönetim kuruluna başkan gönderen üyeler arasına KMO da katıldı.

Bilindiği gibi EMO Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, Mimarlar Odası SamsunŞube Başkanı İshak Memişoğlu da Genel Merkez yönetim kurulu üyesi seçilmişlerdi.

 

Seçim sonuçları ile igili olarak bir açıklama yapan KMO Samsun Şube Başkanı Osman Nuri Pilgir, " Seçimin kazananı, Kimya Mühendisleri olmuştur. Yeni dönemde de  meslekdaşlarımızın haklarını korumaya, ülkemizin genel sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmaya ve çözüm odaklı mücadeleye devam edeceğiz.


KMO Samsun Şube Başkanlığı'na da yönetim kurulu üyelerimiz tarafından yeni başkan seçimi yapılacak. Ben tüm meslek arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yönetim kurulumuza başarılar diliyorum." dedi.

 

KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI 48. DÖNEM MERKEZ YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:


Engin Çörüşlü
Mehmet Şeref Kıran
Hasan Küçük
Osman Nuri Pilgir
Zuhal Yazıcı
Özlem Kizir
Yağmur Yaşar Yazıcı

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: KMO'da, Osman, Nuri, Pilgir, Genel, Merkez, Yönetim, Kurulu, üyesi, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı