Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 14:40 Bu haber 1479 kez okundu
 
Kongolu Öğrenciler Türkiye Temsilcilerini Samsun'da Seçtiler
Türkiye'nin çeşitli illerinde üniversite öğrenimi gören Kongolu öğrenciler Samsun'da buluştu.
EĞİTİM Haberi
Kongolu Öğrenciler Türkiye  Temsilcilerini Samsun'da Seçtiler


Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliği ile Türkiye'nin çeşitli illerinde öğrenim gören Kongo Demokratik Cumhuriyeti uyruklu öğrenciler Samsun'da toplandı, ülke temsilcisini seçti ve Samsun'u gezdi.

 

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği'nde, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ile de bir araya gelen 20 farklı şehirden, 70 e yakın Kongolu öğrenci ülkeleri hakkında bilgi paylaştı.

 

Her yıl birçok ülkede büyükelçilik düzeyinde yapılan temsilci seçme uygulaması bu yıl Samsun'da gerçekleşti.Kredi Yurtlar Kurumu'nda misafir edilen uluslararası öğrenciler istişare toplantısının ardından ülke genelinde Kongolu öğrencileri temsil edecek olan ülke sorumlusu ismi belirlemek için seçim yaptı.

 

Seçimin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen 2 günlük şehir gezisi programına katılan öğrenciler, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü  İsmail Hakkı Kasapoğlu ile yemekte buluştu.Öğrenciler düzenlenen gezi sonunda öğrenim gördükleri illere uğurlandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kongolu, Öğrenciler, Türkiye, , Temsilcilerini, Samsun'da, Seçtiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı