Haber Detayı
03 Ağustos 2016 - Çarşamba 13:06 Bu haber 4597 kez okundu
 
Kuleli Askeri Lisesi Satıldı Mı ?
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz basında, Kuleli Askeri Lisesi binası ve içerisinde bulunan yerleşkenin Suudi Kralına satıldığı iddialarını sordu.
- Haberi
Kuleli Askeri Lisesi Satıldı Mı ?

Kuleli Askeri Lisesi binası ve içerisinde bulunan yerleşkenin AKP iktidarına verilen borç paralar karşılığında Suudi Kralına  satıldığı iddialarının basında sürekli olarak yeraldığını belirten Akcagöz,  "  Bunun yanında, Binali Yıldırım tarafından dile getirilen, darbeye katılan tüm kışlalar ve havaalanları gibi şehrin merkezi noktalarında Askeriye elinde bulunan arazilere el konulacak olmasının da bir takım rantların önünü açacağı aşikardır." dedi.

 SATIŞ VARSA DÖNÜLMELİDİR

 Bu iddiaların  AKP hükümeti tarafından derhal cevaplanması gerektiğini ifade eden Akcagöz, "Kuleli Askeri Lisesi'nin kapatılması ne kadar yanlışsa, Liseye ait yerleşkenin tümüyle Suudi Kralı'na satılması da o kadar yanlıştır. 
          Bu, 15 Temmuz'dan sonra gelişen bir düşünce olmaktan çok, epeydir düşünülen ve hayata geçirilmek için fırsat beklenilen bir proje gibi görünmektedir. Şayet varsa, bu yanlış karar ve programdan derhal dönülmelidir." diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kuleli, Askeri, Lisesi, Satıldı, Mı, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı