Haber Detayı
03 Eylül 2016 - Cumartesi 12:39 Bu haber 3509 kez okundu
 
Kumpas + Hırs + Çıkar = İhbar
Samsun basınında bazı basın yayın kuruluşlarında yayınlanan, 15 Temmuz'dan sonra başlayan FETÖ soruşturmaları haberleri artık mide bulandırmaya başladı.
- Haberi
Kumpas + Hırs + Çıkar = İhbar


Öyle ki bazı haber siteleri ve gazeteler, bazı siyasilerin de desteğini alarak ve sözcülüğünü yaparak  polisin, istihbaratın, yargının da önüne geçerek algı operasyonları yapmaya, gözaltına alınanlar ve tutuklananlar hakkında yargının da önüne geçerek hüküm vermeye, insanları  FETÖ'cü terörist ilan etmeye ve suç olduğu halde isim isim ve resim resim yayınlamaya başladılar.

Son 3 gündür Samsun'un önemli gazetelerinin manşetlerine ve köşe yazarlarının gündemlerine gelen Büyükşehir Belediyesinin Yaşlılara evde bakım hizmeti ihalesini alan Dr. Ersin Yılmaz'la ilgili Sabah Gazetesi ve ardından samsunhaber.tc sitesinde, akabinde Halk gazetesi'nde yapılan haberler, samsunözelhaber.com sitesinde Ersin Yılmaz'a ait okulun kapatıldığı ve Ersin Yılmaz'ın yurtdışına kaçtığı haberleri ...

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in FETÖ soruşturmaları ile ilgili olarak yaptığı basın toplantısı ve bu toplantıda kendi hedefine koyduğu kişiler aleyhine yayın yapan gazete ve haber sitesi sahiplerine yapılan saldırılara karşı açık ve aleni desteği , Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a olan rakipliği ve Büyükşehir Belediye başkanı olma hayali ve iddiası

 Fuat Köktaş'ın avukatı da olan bir avukat hakkında Sabah Gazetesi'nde yine  Ersin Yılmaz'a ait haber ve iddialarda bulunan Samsun muhabiri ya da temsilcisinin "Hesabında  800 milyon TL bulundu " haberi. (Ki bu rakam Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yalanlandı)

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel  bile artık dayanamadı ve basın toplantısı yaparak açıklama yapmak zorunda kaldı.Köktaş, Hükümetin FETÖ soruşturmalarında miladın 17-25 Aralık olduğunu söyledi. Osman Genç de aynı şeyi söylüyor, Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan da ...

Ve sanıyorum Yargı, emniyet de bunu dikkate alıyordur.

EEE, şimdi Ersin Yılmaz'ı ve bir çok insanı FETÖ 'cülükle suçlayanlar; belgeleriniz vardır herhalde... Biz halen bu belgeleri göremedik..

 Fuat Köktaş ne diyor; 17/ 25 Aralık’tan önce kim kim ile çay içmiş kim kim ile resim çektirmiş önemi yok.  Önemli olan 17/25 aralıktan sonra bu faaliyetlere devam etmiş mi? Eğer öncesi ele alınacak ise Osman Genç in ve bir çok belediye başkanının FETÖ’nün evlerine kira ve gıda yardımı yaptığı, Osman Genç’in Canik Başarı Üniversitesi’ni Canik sınırları içine yaptırmak için FETÖ’nün o dönemdeki en önemli isimlerinin  ve ağabeylerin peşinden koştuğu üniversitenin alanının imar planını nasıl hazırlattığı ve bununla nasıl övündüğü, poz poz resimler verdiği herkesçe bilinen gerçektir. 

 Bu iş 17/ 25 öncesine uzanırsa Samsun’da Osman Genç dahil kimse FETÖ’cülükten kendisini dışlayamaz. 


Ve Hükümetin FETÖ soruşturmalarında miladın 17-25 Aralık olduğunu söyledi. Osman Genç'de aynı şeyi söylüyor, Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan da ...

Va sanıyorum Yargı, emniyet de bunu dikkate alıyordur.

EEE, şimdi Ersin Yılmaz'ı ve bir çok insanı FETÖ 'cülükle suçlayanlar; belgeleriniz vardır herhalde...

Fuat Köktaş ya da hedef yapmaya kalktığınız herkesle...

Bilgi ve delilleriniz de ...

Varsa vermezseniz emniyete vatan hainisiniz...

Yoksa öylesine yazıyorsanız daha da kötüsü...

Mesleğin adını kullanmayın o zaman ....


Çünkü canlarım benim ; eğer dediğiniz doğruysa Polis, Jandarma, istihbaratın ve savcılığın elindekinden çok daha fazla bilgiye sahipsiniz demektir.

Yoksa ;yalan haber sabıkalısı Sabah Muhabiri, yarısı kesilmiş, bazı kişileri karartılmış, eksik kullanılmış resimlerle ortaya attığınız günlerce yayınladığınız Özellikle de NEDENSE ;Ersin Yılmaz'ı hedef aldığınız FETÖ'cü iddialarını yayınlayamazsınız.

Avukatı FETÖ'cü çıktığı için Fuat Köktaş'ın da FETÖCÜ olduğunu da iddia edemezsiniz. 

Bu konudaki tüm tasarruf emniyette ve yargıdadır...

Belge yoksa, bilgi ve kanıt yoksa yayınladıysanız da birileri gerekeni yapmak zorunda.. Eğer burası muz cumhuriyeti değilse.
 
Yani devletin etkili ve yetkili tüm kurumları, istihbaratı, polisi, jandarması, MİT'i , yargısı bu anlayışla çalışıyor ve FETÖ'yü devlet kadrolarından, Türkiye'de silmek için elinden geleni yapıyor. 

Bunu yaparken de kurunun yanında yaşın yanmaması tüm hukuki, yasal, teknik, istihbari, kadrosal devlet olanakları ile  çok titiz ve hassas davranmaya çalışıyor.  


Yani devletin elinde  muhabir , gazete, gazeteci ve internet sitesi sahiplerinden çok daha büyük imkanlar ve bilgiler var. Ve Devlet  kimin ne olduğunu ne zaman neler yaptığını çok iyi biliyor.

O zaman o gazeteler, internet siteleri ve gazetecilere ve hatta bazı siyasetçilere ne oluyor?

Kendilerini yargı, polis, istihbaratın yerine koyuyor, sanki bilgi belgeli, araştırarak delil sunarak sonuca erişmişler gibi haberler yaparak algı değiştirmeye ya da yaratmaya mı çalışıyorlar?

Bunun amacının gazetecilik olduğunu sanmıyorum... Yalan haber, yalan ihbar, ortalığı karıştırma ya da bulandırma hareketi.

Bir anlamda kumpas, hırs, çıkar bana kalırsa...

Nereden mi biliyorum?

Sadece ben değil, Samsun basınını ve kamuoyunu yakından takibeden herkes biliyor..

Bakın son bir haftadır haber.tc ye, Denge Gazetesi'ne , Halk Gazetesi 'ne, Gerçek Gazetesi'ne.

Haber manşetlerine ve köşe yazarlarına...

Ersin Yılmaz üzerinden giden bir savaş var sanki...

Bir de bu savaşı ortaya atan ve başlatanların, hatta yayarak sürdürmeye çalışanların da hesapları...

Yani çıkar, rant, hırs, ihbar, hepsi bir arada...

Heyecanlı aksiyon filmi gibi.

Köşe yazıları ve haberlerden yola çıkarak söylüyorum; birileri sahibi olduğu iddia edilen gazete ve yanına bazı gazeteci ve siteleri de alarak Yusuf Ziya Yılmaz'ı verilen ihalelere FETÖ'cü diye  atıfta bulunarak devirme peşinde ..

Birileri beklentilerini alamamanın intikamı için  yalan haberlerle  kumpas organizasyonu peşinde.

Yani yargı'nın ve emniyetin  vermediği kararları verdirerek , basın baskısı kurarak birilerine bir etiket yaftalama peşinde...

Ne için...
Belediye Başkanlığı mı?
Kumpas mı?
İhale mi?
Çıkar mı?

Hepsi mi?

Siz polis misiniz, MİT mi? Savcı mı, hakim mi? 

Bizim bazı basın yayın organları kararını vermiş, yargılamış ve hüküm aşamasına gelmiş, ceza bekleniyor.

Allahtan o yetkileri ve güçleri yok...

Yoksa YAZARIM HAAA!...  lar , "içeri atarım haaa'ya" dönüşürdü Allah Korusun.. 

Bilgisi belgesi olan , yetkili makamlara versin, iddiası olan ispatlayacak her türlü doneyi bildirsin,

Ama kimse, polis, jandarma, savcı, hakim olmaya kalkmasın...

Asılsız iddia ve ihbarlarla hedef yaptıkları insanlarla kurumların ve bu kurumlarda çalışan mağdur ettikleri insanların ve hizmet alanların haklarını ve hukuklarını da kimse umutmasın...

Bakın yapılan bu belgesiz, yalan dolan haberler neticesi 2500 felçli,yarı felçli ve bakıma muhtaç insan hizmet alamaz hale geldi… 107 kişi , evlerine ekmek götürecek maaştan yoksun kaldı...


İŞTE O HABER VE KÖŞE YAZILARI RESİMLERE TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ:
HAYATİ KAYNARIN KÖŞE YAZISI:YAPILAN HABER:

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kumpas, +, Hırs, +, Çıkar, =, İhbar,
Yorumlar
Haber Yazılımı