Haber Detayı
21 Temmuz 2016 - Perşembe 11:20 Bu haber 2394 kez okundu
 
Kuran Kursu'nda Yemek'ten Zehirlendiler
Samsun merkez Kuşçulu Kuran Kursu’nda yatılı bulunan çocukların toplu olarak zehirlendiği ortaya çıktı.
YAŞAM Haberi
Kuran Kursu'nda Yemek'ten Zehirlendiler

konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Murat Erkan,"Samsun merkez Kuşçulu Kuran Kursu’nda yatılı bulunan çocukların toplu olarak zehirlendiği anlaşılmıştır. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onların güvenliği ve sağlığı bizlere emanet edilmiştir. Bu tür kurslarda kalan öğrencilerin çoğunluğu dar gelirli ailelerin çocuklarıdır. Bu durum onlara sahip çıkma konusunda hassasiyetimizi daha da yoğunlaştırmaktadır.
Olayda, Kuran kursunda bulunan çocuklarımızın yedikleri yemekten dolayı toplu olarak zehirlendikleri anlaşılmaktadır. Bu ilk olay değildir. " dedi.

TOPLU YAŞANILAN KURUMLARDA GIDA SAĞLIĞINA DİKKAT EDİLMELİ

Toplu yaşanan kurumlarda daha öncesinde pek çok sorunun yaşandığının herkesçe malum olduğunu belirten Erkan, " Bunun yanında çocukların yatılı kaldıkları bu türlü yerlerin fiziki koşulları yanında psikososyal koşulları da yaş grubuna özel şekilde uygunluk taşımalıdır. Özellikle yaz aylarında hareketlenen, kalabalıklaşan bu tür kurumların, olması gereken koşulları sağlayıp sağlamadığını takip etmek muhakkak ki çok önem taşımaktadır. Yaşanan olaydan görülen bu tür kurumlarda gıda sağlığına yeterince dikkat edilmediğidir. Konuyla ilgili bu tür yerleri denetleyen kurumların daha hassas davranması ve aldıkları sorumluluğun gereğini yapmasını bekliyor, konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz." diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kuran, Kursu'nda, Yemek'ten, Zehirlendiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı