Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 18:31 Bu haber 903 kez okundu
 
Kuruluş ve Tescil İşlemleri Ticaret Sicili, Gazetesi'nde aynı gün yayınlanacak
Samsun TSO, 14 Temmuz tarihinden itibaren MERSİS üzerinden tescil edilen kuruluş ve değişiklik işlemlerinin aynı gün içinde Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlanması işlemlerine başlandığını açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Kuruluş ve Tescil İşlemleri Ticaret Sicili, Gazetesi'nde aynı gün yayınlanacak

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile çalışması tamamlanan ilanların elektronik ortamda Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ne gönderilmesi ve aynı gün içinde yayınlanması işlemlerinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak, uygulamaya başladıklarını söyledi. 

 

Oda hizmet kalitesini en üst seviyeye tutmak adına yürüttükleri çalışmaların planlı ve programlı şekilde devam ettiğini belirten Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “A Kalite Hizmet Belgesi’ne sahip Odamız, üyelerine en iyi ve en pratik hizmeti vermek için de çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor” dedi.

 

Ticari hayat kolaylaşacak

 

Yeni uygulamayla ticari hayatın daha da kolaylaşacağını ve hızlanacağını belirten Murzioğlu, “Daha önceden tescil edilen işlemler aynı gün kargoya verilerek 3-4 gün içerisinde Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edilmesi sağlanıyordu.   Yeni geçtiğimiz uygulamayla, Ticaret Sicil Müdürlüğümüzce Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden tescil edilen kuruluş ve değişiklik işlemlerinin hemen hemen tamamına yakınını elektronik ortamda    Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Müdürlüğü’ne  göndererek, aynı gün içerisinde gazetede yayınlanmasını sağlamaya başladık. Bu programa geçen ilk odalardan biri olmanın da haklı gururunu yaşıyoruz. Artık, tescil edilen işlemler kargoya verilmeksizin ve beklemeksizin, tescilden birkaç saat sonra aynı gün içerisinde elektronik ortamda MERSİS programı üzerinden Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edilecek. Sistem sayesinde ticari hayat daha da kolaylaşacak” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Kuruluş, ve, Tescil, İşlemleri, Ticaret, Sicili,, Gazetesi'nde, aynı, gün, yayınlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı