Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 10:42 Bu haber 941 kez okundu
 
Ladik'te Kış Turizm Potansiyeli Geliştirilecek
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Karadeniz Bölgesi'nin kış turizm merkezlerinden Ladik ilçesinde incelemelerde bulundu.
TURİZM Haberi
Ladik'te Kış Turizm Potansiyeli Geliştirilecek

 

Karadeniz'in metropol kenti Samsun'un turizmdeki potansiyellerini ve avantajlarını geliştirerek sektörü daha da canlandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu amaçta Ladik ilçesinde inceleme gezisi düzenledi.

Akdağ kayak tesislerini ziyaret eden Başkan Demir, tesisin sorunları ve eksiklerle ilgili yetkililerden bilgi aldı. 

 

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram ve Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ile birlikte ilçeye gelen Başkan Mustafa Demir, Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel ile birlikte ilçenin tarihi ve turistik yerlerini dolaştı. 

 

AKDAĞ'I VE TURİSTİK YERLERİ İNCELEDİ


Ladik Gölü, Ambarköy Açık Hava Müzesi, Ambarköy Tarım Müzesi, Selçuklu dönemi kumandanlarından Seyyid Ahmedi Er'Rufai Türbesi ve Akdağ Kayak Tesisleri'nde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, ilçenin turizm avantajları ve sorunlarına ilişkin Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel ile değerlendirme toplantısı yaptı. 


Akdağ Kayak Tesisi'nde incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Demir, dağın zirvesine çıkarak pisti ve telesiyej sistemlerini yerinde inceledi. Kar motoru da kullanan Başkan Demir, kayak yapan vatandaşlarla sohbet etti, daha sonra da tesis içindeki kafeterya ve suit odaları inceledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ladik'te, Kış, Turizm, Potansiyeli, Geliştirilecek, ,
Yorumlar
aside>
Haber Yazılımı