Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 20:53 Bu haber 853 kez okundu
 
Mahallesine Kendi İmkanları İle Yol Yaptı
Salıpazarı’nda yaşanan sel felaketi sonrası komşuları ile birlikte bir araya gelerek kendi imkanlarıyla beton yol yaptıran Ömer Temizel’e Belediye Başkanı Halil Akgül teşekkür etti.
YAŞAM Haberi
Mahallesine Kendi İmkanları İle Yol Yaptı

Fransa’da yaşayan Ömer Temizel ve komşuları Salıpazarı ilçesinde yaşanan sel felaketinden sonra Belediye Başkanı Hall Akgül’le görüşüp kendi imkanları ile beton yol yapmak istediklerini dile getirmişti.

Hacıosman-Çerkezler bağlantı yolu üzerinde bulunan Tuzsuzlar mevkiinde  1150 metre beton yolu komşuları ile birlikte yaptıran Ömer Temizel “Ben Fransa’da yaşayan bir gurbetçiyim. İlçemizde yaşanan sel felaketini televizyonlardan izledim. Komşularımızla memleketimize bir katkımız olsun diyerek böyle bir yol yapmak istedik. Çokta güzel oldu. Altyapısını Belediyemiz üstlendi. Bizde beton yolu üceretini ödeyerek yaptırdık.”dedi.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül gurbetçi Ömer Temizel’i ziyaret ederek  “Vatandaş belediye işbirliği ile ortaya çok güzel bir eser çıktı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ömer Bey ve komşularının bu davranışı bizi son derece duygulandırmıştır.”dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Mahallesine, Kendi, İmkanları, İle, Yol, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı