Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 15:59 Bu haber 676 kez okundu
 
MasterChef Barbaros Atakum'da mutfağa girdi
MasterChef Türkiye Finali’nde yarışan Samsunlu Şef Barbaros Yoloğlu, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile birlikte Pandemi Destek Ekibi’nin mutfağına girdi.
YAŞAM Haberi
MasterChef Barbaros Atakum'da mutfağa girdi

MasterChef Barbaros, kentte koronavirüs salgını nedeniyle izolasyonda kalan yurttaşlar için Başkan Deveci ile birlikte yemek hazırladı. 


Atakum Belediyesi, PCR testi pozitif çıkan ve temaslı oldukları gerekçesiyle evlerinde karantina altında bulunan yurttaşlara yaklaşık iki aydır sıcak yemek desteği sağlıyor. Atakum Belediyesi’ne ait sosyal tesislerin mutfağında üretilen yemekler, Pandemi Destek Ekibi tarafından haftanın yedi günü aralıksız şekilde yararlanıcılara ulaştırılıyor. 

MasterChef Türkiye Finali’nde yarışan Samsunlu Şef Barbaros Yoloğlu, Pandemi Destek Ekibi’ne dayanışma ziyaretinde bulundu. Bugüne kadar 4 bin 156 kişiye ulaşan ekip ve Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile birlikte mutfağa giren MasterChef Barbaros, ön hazırlıklarını yaptığı yemekleri kaplara doldurdu, paketleme yaptı. 

Bir Samsunlu olarak hemşehrilerine zor günlerinde destek olan emekçilerle bir araya gelmenin gurur verici olduğunu kaydeden MasterChef Barbaros Yoloğlu, “Pandemi Destek Ekibi’nin kendini izole etmiş ailelere yardım amaçlı hem sağlık hem gıda ve diğer ihtiyaçlarında yardımcı olduğunu öğrendim. Bu beni çok memnun etti. Burada Cemil Başkanıma çok teşekkür ederim, böyle bir şeyin öncülüğünü yaptığı için. Bu beni çok gururlandırdı. Nasıl birbirimize tutunduğumuzu, büyük bir aile olduğumuzu gösterdi. MasterChef yarışmasında altı ay boyunca beni destekleyen, beni seven bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. ” dedi. 

Başkan Cemil Deveci, MasterChef Barbaros Yoloğlu’nu Atakum Belediyesi’nde de konuk etti. Başkan Deveci, dayanışma ziyaretinin anısına Yoloğlu’na Onur Anıtı biblosu armağan etti.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: MasterChef, Barbaros, Atakum'da, mutfağa, girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı