Haber Detayı
22 Eylül 2016 - Perşembe 15:31 Bu haber 6332 kez okundu
 
MECLİS BAŞKANI VE GERİCİ ZİHNİYETE SAHİP HERKESE MEYDAN OKUYORUZ
ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli , TBMM Başkanı’nın meclisten Atatürk’ün Üniformalı resmini kaldırmasına tepki gösterdi.
- Haberi
MECLİS BAŞKANI VE GERİCİ ZİHNİYETE SAHİP HERKESE MEYDAN OKUYORUZ

Meclisten Atatürk’ün mareşal üniformalı resimlerinin indirilip; Abdülhamid’in ‘’vefa borcumuz’’ var diye anılma programlarının yapılmasının demokrasiye ve milli iradeye büyük bir darbe olduğunu belirten Özkefeli, “  Türkiye Büyük Millet Meclisimizin; 1982 Anayasası hükümlerine göre seçilmiş Meclis Başkanının, daha önce yeni yapılacak Anayasa’da ''Laiklik ilkesinin bulunmaması ve dindar bir anayasa olması'' yönündeki açıklamalarını bilinenin seslendirilişi olarak görmüş, asla şaşırmamış ve sadece üzüntü ile izlemiştik ama şimdi yaptıkları bizlerin tahammülünü aştı. 

 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ulusal Kurtuluş mücadelesi öncesi kurduğu ve Cumhuriyetimizin temellerini attığı Gazi Meclisten Atatürk’ün mareşal üniformalı resimlerinin indirilip; Abdülhamid’in ‘’vefa borcumuz’’ var diye anılma programlarının yapılması demokrasiye ve milli iradeye büyük bir darbedir. “ dedi.

ABDÜLHAMİT DÖNEMİNDE BİRÇOK VATAN TOPRAĞI KAYBEDİLDİ

Abdülhamit ‘in 33 yıllık döneminde meclisi kapatan, ülkeyi baskı ve zulüm içinde yöneten bir Osmanlı padişahı olduğunu ifade eden Özkefeli,”  Onun döneminde birçok vatan toprağı kaybedilmiştir. Böyle bir padişahın TBMM adına anılması nasıl bir rezalettir? 
Biz 15 Temmuz darbe girişimi öncesi eğitimde Atatürk’ün müfredattan çıkarılması ile mücadele ediyor ,  Atatürk’ün adının birçok yerden kaldırılmasını, Atatürk’e dil uzatan pis dilli yandaş yazarları lanetliyor,  Atatürksüz ve Türksüz Anayasa’ya hayır  ,  Eğitimde çağdaş, Laik, bilimsel ve ulusal yapıdan uzaklaşmamamız gerekiyor ,Ulusal Üniter yapımızın bütünlüğü için parlamenter sistemin devam etmeli , Başkanlık sistemine hayır diyorduk. Daha bunun gibi Laik, Demokratik ve sosyal hukuk devletimizin temel taşı olan Atatürk İlke ve Devrimlerimizi var gücümüz ile savunuyorduk.” Diye konuştu.

ABDÜLHAMİT MUSTAFA KEMAL KARŞITLIĞIDIR

Sonra 14 yıldır Ülke içinde olanca rahatlık ile semiren ve gelişen bir FETÖ yapılanmasının yaptığı darbe girişimi ile sarsıldığımızı bildiren Işık Özkefeli, “ Baştaki mevcut yöneticilerimizin çağrısı ile yıllardır bizlerin her bedele rağmen yaptığı demokrasi nöbetleri başladı. Demokrasi ve Atatürk anılmaya başladı. İnanmadık ama hatanın neresinden dönülürse kardır diye iyi niyetli düşündük.
OHAL, KHK ile parlamento bir kenara itildi. Türk Ordusu, Askeri Okullar darma duman. Eğitimde kapatılan FETÖ okulları imam hatip oldu ama, diğer okullarımız da hızla imam hatipleşiyor. Eğitim çağdaş, laik, bilimsel niteliğinden hızla yokuşa gidiyor. FETÖ yapılanması içinde diye binlerce  mağdur insanımız var.  Abdülhamid Mustafa Kemal karşıtlığıdır. Abdülhamid anarak ve adını en köklü Askeri hastanemize vererek demokrasi bekçiliği yapılmaz. Abdülhamid anarak vefa borcumuz var diyerek daha başka nice hürriyetimize darbe vuracak tarikatlara, yapılara yol açılır.” Şeklinde konuştu.

TÜRKİYE ABDÜLHAMİT KARANLIĞINA SÜRÜKLENMEYECEK

Türkiye’nin Abdülhamid karanlığına asla sürüklenmeyeceğini söyleyen Özkefeli açıklamasını şöyle tamamladı. “  Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin tek aydınlık yolu Mustafa Kemal Atatürk yoludur.
Sayın Meclis Başkanının Abdülhamid sevdasında, tarihi iyi analiz etmesini;  aklın ve bilimin aydınlık ışığında demokrasiye ve cumhuriyete daha sıkı sarılmasını temenni ediyor ve kendisini kınıyoruz. 
 Ulu Önder Mustafa Kemal'den aldığımız görev ile İsmail Kahraman ve onun gerici zihniyetine sahip herkese meydan okuyoruz.“

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MECLİS, BAŞKANI, VE, GERİCİ, ZİHNİYETE, SAHİP, HERKESE, MEYDAN, OKUYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı