Haber Detayı
14 Ekim 2016 - Cuma 16:35 Bu haber 2329 kez okundu
 
Medyaya Olumlu Hekim Haberleri Aktarılacak
Samsun Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Oğuz Uzun Medyada hekimlik ile ilgili sürekli olumsuz örneklerin aktarıldığını, olumlu örneklerden bahsedilmediğini belirterek çalışma yapmayı planladıklarını söyledi.
- Haberi
Medyaya Olumlu Hekim Haberleri Aktarılacak

Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu Prof. Dr. Oğuz UZUN, Uz. Dr. Zeliha TEKCAN ile birlikte Çağdaş Hekim grubundan Dr. M. Nedim ECEVİT ve Dr. Mehmet Kundak ile birlikte Gazi Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek hekimlerle görüştü. Ziyarette, hekimlerin sorunlarının ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artması nedeniyle, şiddet olayların önüne geçilebilmesi için ne gibi tedbirlerin alınması gerektiği tartışıldı, hekimlerin görüşleri alındı. Tabip Odası Heyeti daha sonra Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi  Opr. Dr. Mahmut ULUBAY'ı ziyaret etti.

DOKTORLAR GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELERDEN ŞİKAYETÇİ

Ziyaret ile işlgili olarak bir açıklama yapan Samsun Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Oğuz uzun, "Bu ziyaret aynı zamanda Samsun Tabip Odası’nın seçim sonrası Gazi Devlet Hastanesi’nde çalışan hekimlere bir teşekkür ziyaretidir. Bu ziyarette yaşanan sorunlar dile getirilmiş ve önümüzdeki dönemde ne gibi faaliyetlerde bulunulması konusu üzerinde durulmuştur. Hekimler Tabip Odası’nın daha sözü dinlenir bir yapıya kavuşması için çalışılması ve bunun için birlikte hareket etmenin üzerinde durmuşlardır. 
Gazi Devlet Hastanesi Doktorları en önemli sorunlarından birisinin de gereksiz geçici görevlendirmeler olduğunu dile getirmiştir.  Son zamanlarda il içi hatta Trabzon' a kadar olan illerde ,son dakika bildirilen geçici görevlendirmelerin doktorları çok zor durumda bıraktığı anlaşılmıştır.  Medyada hekimlik ile ilgili sürekli olumsuz örneklerin aktarıldığı, olumlu örneklerin ise bahsedilmediği, bu konuyu düzeltmek için ortak çalışma yapılması planlanmıştır." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Medyaya, Olumlu, Hekim, Haberleri, Aktarılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı