Haber Detayı
09 Şubat 2022 - Çarşamba 14:47 Bu haber 1083 kez okundu
 
Memleket Partisi Samsun'dan Elektrik Faturalarına Tepki
Memleket Partisi Samsun İl Başkanlığı elektrik zamları ile ilgiliolarak bir basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
Memleket Partisi Samsun'dan Elektrik Faturalarına Tepki

Memleket Partisi Samsun İl Başkan Yardımcısı Rüstem Kara, elektrikfaturalarının kiraların da önüne geçtiğini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“     Elektrikteki zamları iğneden ipliğe yeniden zam demektir. Gıdadan giyime inşaata ve dolayısıyla konut fiyatlarına yüzde 100 fen yüzde üç yüzü kadar zam gelmişken en az elektrik tüketimine yüzde 52 ve 210 KWH üzerine yüzde 127 zam yapılmışsa bu yeni bir zam dalgasının habercisidir

    İş yerleri elektrik faturaları yüzünden kapanıyor. Vatandaş faturasını ödeyemiyor. Elektrik dağıtımında yapılan özelleştirmeler sonucu faturaların ikiye katlanmıştı.  Yeni zamlarla elektrik faturaları dükkan ve ev kiralarını geçti.

 

     ELEKTRİK DAĞITIMI YENİDEN DÜZENLENMELİDİR

 

     Son Isparta’da yaşanan elektrik kesintileri de dağıtımın özel şirketlere verilmesinin bir sonucudur. Özel şirketler kamu yararını değil, karlarını garantiye alan anlaşmalarla ilgilenmişler ve eskiyen elektrik dağıtım hatları arıza yapmış en büyük zararı yine tüketici bir kez daha yaşamıştır.

      Memleket Partisi her konuda ve her sorunda olduğu gibi vatandaşa zam olarak dönen elektrik dağıtımını önceden olduğu gibi devlet eliyle yapacaktır Özel dağıtım şirketlerine bedelini ödeyerek kamulaştıracaktır.

 

BU BİR SOYGUN DÜZENİDİR

  Genel Başkan yardımcımız Prof.Dr Gaye Usluer’ in dedi gibi “Bu bir soygun düzenidir. Elektrik zamları geri çekilmelidir. Üretim ve dağıtım derhal kamulaştırılmalıdır”  

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Memleket, Partisi, Samsun'dan, Elektrik, Faturalarına, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı