Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 11:05 Bu haber 2487 kez okundu
 
“Memurun sırtından oy avcılığı yapıyorlar"
TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesinin görüşmeleri sırasında söz alan Hayati Tekin; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğluna Memur zamlarını sordu.
SİYASET Haberi
 “Memurun sırtından oy  avcılığı yapıyorlar

Tekin ,“ MEMUR-SEN’i nasıl bu kadar aza, yani 2018 ilk altı ayı için yüzde 4’e, ikinci altı ayı için yüzde 3,5’a; 2019’un ilk altı ayı için yüzde 4’e, ikinci altı ayı için yüzde 5’e  ikna ettiniz. Haydi MEMUR-SEN 3 milyon insanı sattı, sizin vicdanınız bu anlaşmayı nasıl kabul etti? Bundan sonra MEMUR-SEN’e zam vereceğinize bence cuma iznini bir saate çıkartın, zam isteyen memura şükür duası dağıtın, itiraz edenlere sabır tespihi dağıtın, hiç itiraz etmeyenlere nazar boncuğu dağıtın.

Hakkını aramayan memurlar, işçiler , kaderine razı olup hala AKP’yi destekleyen emekliler için sizin iktidarınızın 2023 yılı, 2053 yılı ve 2071’de de devam etmesini diliyorum. Memurdan, emekliden kesinti yaparak diğer sosyal kesimlere 100’er 200’er lira dağıtarak oy avcılığı yapılıyor. Dolayısıyla dula, yetime, fakire yapılan bu ufak yardımlarda memurun ve işçinin sırtından çıkıyor. Seçim zamanı gelince 200 lira fark verip memurun, işçinin emeklinin de oylarını almaya çalışacaklardır. Oyun bu kadar basit.!" dedi.

 Tekin’in sözlerine AKP Zonguldak ve Rize milletvekilleri komisyonda itiraz ettiler. Tekin ne söylüyorsam arkasındayım tekrar söylüyorum dedi. Onlarda bu konuşmadan dolayı kınadıklarını söylediler. Bakan Jülide Sarıeroğlu’da verilen zamların tatminkar olduğunu ima etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: , “Memurun, sırtından, oy, , avcılığı, yapıyorlar",
Yorumlar
Haber Yazılımı