Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 17:44 Bu haber 1372 kez okundu
 
MERAL AKŞENER SAMSUN'DA
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Samsun'un Çarşamba, Tekkeköy, İlkadım, Atakum, Vezirköprü ve Havza ilçelerini ziyaret etti
SİYASET Haberi
MERAL AKŞENER SAMSUN'DA


Bir dizi ziyaret için Samsun'a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilk olarak Çarşamba, Tekkekköy ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu, vatandaşlara hitabetti.


Meral Akşener, 2 günlük Samsun ziyaretinin 2. gününde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı ziyaret etti. Belediye ve ilçe hakkında bilgi aldı.

Meral Akşener daha sonra, İlkadım, Bafra, Vezirköprü ve Havza ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlara hitabetti. Som olarak bu akşam Atakum Belediyesi önünde vatandaşlara hitabedecek olan İYİ parti Genel Başlanı Meral Akşener Havza ve Vezirköprü'de  halka mahcup olmamak için çalıştıklarını, arkadaşlarıyla birlikte geçen yıl başladıkları ziyaretleri sürdürdüklerini söyledi.

 
Türkiye'nin her karışını gezdiklerini ve bunu sürdüreceklerini belirten Akşener, şunları kaydetti:"İlçe ilçe vatandaş dinliyoruz, esnaf dinliyoruz. İşsiz genci dinliyoruz, KPSS mağdurunu dinliyoruz, çiftçi dinliyoruz, esnafın halini dinliyoruz. Tencere kaynatamayan kadını dinliyoruz, üniversite kazanıp yurt bulamamış genci izliyoruz, dinliyoruz. Emekliyi, SSK, Bağ-kur'dan beş ayrı maaş alan yani bin 500 liradan 2 bin 600 liraya kadar farklı farklı maaşlar alan emekliyi dinliyoruz. Mahvolmuş besiciyi dinliyoruz. Susuz kalan köylülerin muhtarlarını dinliyoruz. EYT'lileri dinliyoruz. Atanamayan öğretmenleri dinliyoruz. 3600 söz verilmiş ek gösterge verilmeyen memurlarımızı dinliyoruz.

Edindiği bilgileri daha sonra kamuoyu ile paylaştığını anlatan Akşener, "Meclis'teki arkadaşlarım da bu konularla ilgili araştırma ve soru önergeleri ile kanun teklifleri veriyor.Türkiye'de vatandaşın birinci öncelik olduğu bir siyaset biçimini hakim kılmak için gayret sarf eediyoruz." dedi.

Akşener, konuşmasının ardından vatandaşların sorunlarını dinledi. Daha sonra ilçeye bağlı Adatepe Mahallesi'ne geçen Akşener,  İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ile partinin il ve ilçe teşkilatının katkılarıyla yaptırılan Barış Pınarı Harekatı gazisi Uzman Çavuş Sinan Bayır ve ailesini yeni evlerinde ziyaret etti.Evin bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Akşener, arazi toplulaştırmasıyla ilgili sorunları dinledi.


Havza ilçesinde de Mehmetçik Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Akşener, halkın derdinin konuşulmadığı bir siyaset diline karşı olduklarını vurguladı. Akşener, "Esnaf ekonominin, bu ülkenin ekonomisinin bel kemiğidir. Sanayici üretiyor, esnaf satıyor. Eğer sanayicinin ürettiğini esnaf satamazsa müşteri ile buluşturamazsa sanayi üretemez, orada üretim yapan işçi işsiz kalır." dedi.İktidarın hizmet etmekle sorumlu olduğunu vurgulayan Akşener, "Sizin dertlerinizin çözümleri üzerinden rekabet edilen bir Türkiye'yi birlikte, el ele 'seçmen veli nimettir' diye inşa edeceğiz. Onun için yollardayım. Onun için bu yollarda yürümeye devam edeceğim." diye konuştu.

 


 Akşener, daha sonra Samsun'daki izlenimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

  Akşener, "Samsun'u biz ekonomik gelir düzeyi olarak diğer şehirlerimize göre daha iyi, özellikle ilçelerini daha ortalamanın üstünde biliriz, öyle bakarız, inanırız. Bu inancımızın doğru olmadığını gördüm. Çünkü gelir seviyesi çok düşmüş. İşsiz genç sayısında çok büyük bir artış gördüm. Çiftçinin feryadı da diğer şehirlerde olan gibi. Burada onu beklemiyordum. Özellikle besicilerin feryatları yüksekti. Esnaf kendini toparlamaya çalışıyor. Her mamulün fiyatlarının arttığını ve o yüzden sıkıntı yaşadıklarını söylediler.


Ben hiçbir yerde propaganda yapmıyorum. Ziyaretlerimde dert sahibi insanlara çözüm üretebilmek için bir yol oluşturmak amaçlı. İktidarın muhalif belediyelere ayrımcı bir tavır ve dil kullanıyor. İlkadım Belediyesi'ni ve çalışmalarını elbette takip ediyorum. İYİ Parti'nin Millet İttifakı ile beraber aldığı belediye sayısı 3'ü belde gerisi ilçe olmak 21'di. Bazı belediye başkanlarımız genellikle AK Parti'ye dahil oldular.


 Dolayısıyla elimizde olan partiler tamamen ilçe belediyeleri olarak duruyor. Zaten sayımız az. Dolayısıyla takip etmek elbette görevimiz. İlkadım'da Necattin Demirtaş tecrübeli bir arkadaşımız. 2 milletvekilimiz var. Beri Yaşar ve Erhan Usta Samsun ve ilçelerde vatandaşlarımız ile ilgileniyorlar. 

Necattin Demirtaş'ın hizmetlerinden memnunum. Özellikle halka dokunan hizmetlerinden memnunum. İnşallah daha iyi olacaktır. Borç meselesini takip ediyordum. Onu da halletmişler. Türkiye'nin her bir yerinin çok önemi var ama. Samsun İlkadım ama ondan önce İlkadım.  Samsun kurtulan değil, kurtaran şehir. Dolayısıyla İlkadım'da 'ilk adım'ın atıldığı yer. Elbette bizim için çok önemli. Manevi değeri açısından önemli. 


Cumhuriyet'in kuruluşunun, İstiklal Savaşı'nın başlayışının, özgürlüğün, hürriyetin buluşmasının ilk adımı. Burada olduğum için çok mutluyum."Ziyarette ayrıca İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da bir sunum gerçekleştirerek, yaptıkları hizmetler ve yapacakları projeler hakkında Meral Akşener'e bilgi verdi.Meral Akşener, ziyaretin ardından esnaf ziyareti gerçekleştirmek için yanındaki heyetle birlikte belediye binasından ayrıldı. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MERAL, AKŞENER, SAMSUN'DA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı