Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 17:20 Bu haber 5569 kez okundu
 
Meşe Ormanlarına beton işkencesi
Canik Belediyesi tarafından şehre nefes aldıracak sosyal alanlar kazandırmak amacıyla hayata geçirilen ve Samsun'un Kent Park'ı Olacağı açıklanan Meşe Orman Park'ta ağaçların dibine ve ormanlık alanının büyük bölümüne beton dökülüyor.
YAŞAM Haberi
Meşe Ormanlarına beton işkencesi


Canik Belediyesi'nin Meşe Ormanpark  Projesi'nde çevre,  ağaç ve orman katliamı yaşanıyor.

 

ORMAN ALANI DEĞİL BETON PARK VE SOSYAL TESİS ALANI OLUYOR

İnsanları yeşil ve ormanla buluşturacak iddiasıyla hayata geçirilen parkın beton yollarla kaplanması ve ağaçların etrafı ile yürüyüş yollarına beton dökülmesi tepki ile karşılandı. Canik Belediyesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) işbirliği ile hayata geçirilen Meşe Orman Park projesinin çalışmaları kapsamında ağaçların çevresine ve  ve orman zeminine beton dökülüyor.

 

DOKAP ELİYLE KATLİAM !

Canik Belediyesi, betonu saklamak için de beton yolların üzerini ahşap ile kaplıyor. Toplam 92 dönüm alan üzerinde uygulanan ve   içerisinde aktivite mekanlarının bulunacağı projenin maliyetinin yüzde 50'si DOKAP tarafından karşılanacak. Projenin içerisinde hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikah alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru ve nikah alanı bulunacak.

ORMAN İŞLETME BETON DÖKÜLMEYE DEVAM EDERKEN İNCELİYOR! MUŞ

Partaki çalışmaları yakından izleyen ve resimleyen SAMÇEP yetkilileri EMO ( Elektrik Mühendisleri Odası) Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ ve ZMO ( Ziraat Mühendisleri Odası) Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun,  beton yapılaşmaya sert tepki gösterdiler. ZMO Başkanı Hayati Tosun, orman zeminine dökülen betonun ağaçların ve orman zemininin mühürlendiğini, buradaki ağaçların ve canlıların yaşam alanlarının yokedildiğini söyledi.

Öte yandan jkendileri ile görüştüğümü Samsun Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri de konunun incelendiğini, yarın gerekli değerlendirmenin yapılacağını söylediler.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Meşe, Ormanlarına, beton, işkencesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı