Haber Detayı
09 Haziran 2016 - Perşembe 23:01 Bu haber 3913 kez okundu
 
MHP: AKP’YE KIZGINLIĞIMIZ ARTIYOR
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin Mardin ve İstanbul’daki kalleş saldırı nedeniyle bir bildiri yayınladı.
SİYASET Haberi
MHP: AKP’YE KIZGINLIĞIMIZ ARTIYOR

Tekin,  İstanbul ve Mardin’deki vahşice saldırıda hayatını kaybeden polislerimize, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınları başta olmak üzere tüm Türk milletine baş sağlığı diliyorum.

Türk milleti olarak birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen, topraklarımızda gözü olan küresel emperyalist canavarların, bu coğrafyada ki taşeronu olan terör örgütleri ve o katillerin destekçilerinin emellerine ulaşmalarına asla izin vermeyeceğiz. Son günlerde şiddetini artıran dağ, köy, kasaba, şehir, metropol, kuzey, güney, doğu, batı demeden yurdumuzun dört bir yanını kana bulayan, gözü dönmüş bu canilerin, ateş düşürdükleri ocaklar başta olmak üzere, milletçe bağrımız yanmakta sabrımızda taşmaktadır. “ dedi.

AKP’YE KIZGINLIĞIMIZ ARTIYOR

Ülkemizi kana bulayan eli kanlı terör örgütü, onun destekçileri ve izlediği yanlış terör politikaları ile bu günleri yaşamamıza ortam hazırlayan AKP ye de kızgınlıklarının her geçen gün arttığını ifade eden Tekin, “ Otuz altı etnik köken söylemleri ile başlayan, habur rezaleti ile dolma bahçe mutabakatı, oslo görüşmeleri ile açılım süreci denen o gaflet, dalalet hatta hıyanet derecesinde, PKK ve onların siyasi uzantılarıyla pazarlıklar yaparak, terörle mücadeleyi değil müzakereyi tercih etmiş, asker ve polisi kışlaya hapsederek köyleri, ilçeleri, şehirleri teröristlere terk etmiş, PKK ya imkan, cesaret ve zaman kazandıranlar, bu akan kanların her bir damlasında vebali olduğunu unutmamalıdırlar. Barış ve huzur gelecek, analar ağlamayacak gibi kulağa hoş gelen efsunlu sözlerle kardırdıkları bu millet, gün gelecek bunlardan da hesap sormasını bilecektir.

MHP olarak; geçte olsa yanlıştan vaz geçerek terörle mücadele etmeye çalışan hükümete açık çek vermiş, gösterilen mücadelenin artarak devam etmesi hususunda, terörün kökü kazınıncaya kadar kararlılıkla yapılacak mücadelede taşın altına gövdesini koymuştur ve koymaya da devam edecektir. Allahın izniyle bin yılı aşkındır yaşadığımız bu topraklar Türk yurdu olarak kalmaya devam edecektir. Türk milletinin milli birlik ve beraberliğinin bozulmasına Milliyetçi Hareket Partisi asla izin vermeyecektir. “ diye konu

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MHP:, AKP’YE, KIZGINLIĞIMIZ, ARTIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı