Haber Detayı
16 Eylül 2016 - Cuma 18:32 Bu haber 3116 kez okundu
 
MHP Bafra Teşkilatı Hüseyin Edis’e sahip çıktı
MHP Bafra İlçe Başkanlığı Bayramın 4.günü Bafra Dışındaki Bafralılar tanışma ve istişare toplantısında yaşananlarla ilgili olarak sert açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
MHP Bafra Teşkilatı Hüseyin Edis’e sahip çıktı

İlçe Başkanı Abdurrahman Çamaş,” İstanbul Bafraspor Başkanı Fatih Demir ‘in 25.dönem milletvekili Hüseyin Edis’e karşı  seviyesizce ve saygısızca hareket ettiğini ve yakışmayan bir üslup kullandığını belirterek sert tepki gösterdi. 

Hüseyin Edis’e  saygısızca davranış sergileyen  İstanbul Bafraspor Başkanı Fatih Demir ‘in kendileri için yok hükmünde olduğunu ifade eden Çamaş, “ Biz Samsun ve Baframız için kurulmuş olan ve hizmet eden tüm sivil toplum kuruluşları dernek, spor kulübü ve federasyon hepsine olumlu yaklaştık destekledik. Eksiklik aramadık. Bu bizim Bafra ve Samsun sevdamızdan kaynaklanmaktadır. Fakat aynı duyarlılığı bu kurumların MHP Ülkücü hareket ve mensuplarına göstermesi ve saygı duyması gerekir. Sevgide serbestiyet saygıda mecburiyet vardır. 
Bugün İstanbul Bafraspor Başkanı Sayın Fatih Demir bunun dışına çıkarak seviyesizce ve saygısızca hareket etmiş 25.dönem milletvekilimiz Sayın Hüseyin Edis Beye karşı saygısızca bir davranış sergilemiş ve üslup kullanmıştır. MHP ve Ülkücü Hareket büyük ve güçlü bir camiadır. Kişilerin İktidarı desteklemek ile iktidar yalakalığını ayırmasını bilmek gerekir. Herkes kendine yakışanı yapar, davranışları karakterini yada karaktersizliğini gösterir.  Bu kişinin haddi aşma, ukalalık, şımarıklık, seviyesizlik ve saygısızlık MHP tarafından not alınmıştır. “ dedi.
HİÇBİR MENSUBUMUZA SAYGISIZLIK YAPILMASINA İZİN VERMEYİZ
Bu seviyesizlik ve saygısızlığa kayıtsız kalınması dolayısıyla bu organizasyonu yapanların düzenleyeceği programlarla ilgili bundan sonra farklı değerlendirmeleri olacağını belirten Çamaş, “ Bu anlayışlı programların bizim tarafımızdan amacına hizmet etmediği ve propaganda amaçlı olduğu kanaati oluşmuştur. MHP ve Ülkücü hareketin tabandan tavana hiç bir mensubuna karşı seviyesizlik ve saygısızlık yapılmasına müsaade etmeyeceğiz ve gereken cevap bundan sonrada muhataplarına verilecektir.
Adı üzerinde İstişare olan bu Programda 25.dönem milletvekilimiz Bafra’mız ve Samsunumuz için görüşlerini açıklamıştır. 15 Temmuzla birlikte siyasette oluşan birlik ve beraberliğin önemini ifade etmiş ve bunun devamını dilemiştir.  Bu görüşlere orada cevap verecek başta AK Parti Samsun Milletvekili, İl Başkanı, ilçe başkanı ve belediye başkanı olmak üzere siyasi temsilciler bulunmaktadır. Cevap verecek onlarken bir spor kulübü başkanının saygısızca müdahalesi ve orada bulunan hazurunun buna seyirci kalması ve saygısızlığı yapana karşı müdahale edilmesi gerekirken vekilimize müdahale edilmesi kabul edilemez bir yanlıştır.” Diye konuştu.

BAFRA’YA TEK TİP BİR DÜŞÜNCE İLE HİZMET EDİLEMEZ
Bafra’ya  tek tip bir düşünceyle hizmet edilemeyeceğini bildiren Abdurrahman Çamaş, “ Bafra’ya tek tip elbise giydirilemez. Farklı görüşlere müdahale demokrasiye müdahaledir. Demokrasiyi savunduğumuz bir dönemde bu anlayış ikiyüzlülüktür. Demokrasiye ve Bafra’ya ihanettir. Bafra’nın önünü kapatmaktır. Bafra'da yapılan onlarca yanlış ve Bafra’mızın eksiklikleri, ihmal edilmesi ve hizmet dışı bırakılması elbette söylenecektir. Bu söylemler orada da son derece saygınca ve seviyeli yapılmıştır. 
MHP ve tüm ÜLKÜCÜ kadrolar tarafından Bafra’mıza yapılması gereken hizmetler, yapılmayanlar ve tüm yanlışlıklar bundan sonra da en güçlü şekilde ortaya konulacaktır. Bafra’mız ihmal edilmiştir, geriye gitmiştir, emekliler şehri olmuştur. Bunları söylemeye devam ederken, çözümlerde sunacağız. MHP ve Ülkücü hareketin varlık sebebi milletimize hizmet etmektir. Bu anlayışımızdan taviz vermeden siyasetimiz devam edecektir. 
Biz İstanbul Bafrasporumuzda takip ediyor, kazandığında seviniyor, kaybettiğinde üzülüyoruz. İstanbul’da Baframızı adıyla temsil eden bir kulübümüz olmasından da gurur duyuyoruz. Bu düşüncemizle birlikte bize göre liyakat ehli olmayan, medeni anlayıştan bir haber olan sosyal ortamların gereğini bilmeyen bu zatı artık yok hükmünde görüyoruz. “ şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MHP, Bafra, Teşkilatı, Hüseyin, Edis’e, sahip, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı