Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 17:24 Bu haber 6307 kez okundu
 
MHP İl Başkanı Karapıçak ile ilgili şok İddia! ; Çakmak ve Kuruoğlu İçin Aday Olmayın dedi !
Samsun'da MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın Türk Eğitim Sen Samsun 1 No'lu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu ve Türk Sağlık Sen Samsun İl Başkanı Erdoğan Çakmak'a " Aday olmamalarını söylediği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.
SİYASET Haberi
MHP İl Başkanı Karapıçak ile ilgili şok İddia! ;  Çakmak ve Kuruoğlu İçin Aday Olmayın dedi !


Konu ile ilgili sorularımızı cevaplandıran MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ise iddiaların asılsız olduğunu  söyledi.

 

Kamu Sen'e bağlı sendikaların genel kurullarının yapıldığı şu günlerde Samsun'da en çok üyeye sahip ve en başarılı başkanlatın yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı Türk Eğitim Sen Samsun 1 No'lu şube ve Türk Sağlık Sen Samsun Şubesi Başkanı Erdoğan Çakmak'a  "Aday olmamaları yönünde baskı kurduğu iddiaları gündemdeki yerini koruyor.

Kamu Sen ve ilgili sendikalaraın yöneticilerine yakın kişilerden alınan bilgilere ve yerel medyada bazı haber sitelerine yansıyan haberlerde yer alan iddialara göre, MHP Samsun İl Baikanı Abdullah Karapıçak 1 Kasım'da Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak'ı Partisinin İl Başkanlığına çağırarak,  Partinin desteklediği adayların karşısına aday olarak çıkmamasını bildirdi. 

 

Yine iddialara göre Erdoğan Çakmak'ın Kamu Sen Genel Başkanı'nı aradığını, konuyu ilettiğini, ancak Genel Başkanın da MHP Samsun İl Başkanı'nın kararına itiraz etmediği ve tepki göstermediği ifade edildi.


 Yine Kamu Sen'e yakın çevrelerin söylediklerine göre, Türk Eğitim Sen Samsun 1 No'lu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu da MHP İl Başkanlığı'na aynı amaçla çağrıldı. Ancak Kuruoğlu'nun bu çağrıya olumlu cevap vermediği ve henüz MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ile görüşmediği bildirildi.


KARAPIÇAK: " BEN HİÇBİR SENDİKA BAŞKANINA ADAY OLMA DEMEDİM!"

Konu ile ilgilşi olarak Genel Yayın Ymönetmenimiz Coşkun Özbek'in sorularını cevaplandıran Abdullah Karapıçak, Kendisinin adı geçen sendika başkanaltı ile görüşmediğini, aday olmamaları çağrtısında bulunmöadığını ve i,ddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Karapıçak; " Türk Kamu Sen yöneticilerine üyelerin karar verdiği bir sendikadır. Benim bir siyasi parti il başkanı olarak Kamu  Sen'in seçimlerine ve adaylata müdahale etmem sözkonusu değildir. İddialar tamamen uydurmadır." dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Karapıçak, ile, ilgili, şok, İddia!, ;, , Çakmak, ve, Kuruoğlu, İçin, Aday, Olmayın, dedi, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı