Haber Detayı
29 Eylül 2016 - Perşembe 13:34 Bu haber 3767 kez okundu
 
MHP İl Başkanı Taner Tekin ABD yetkilileri ile görüşmeyi reddetti?
Samsun'a Güncel Konularla bir dizi ziyaret ve görüşmeler için gelen ABD Büyükelçiliği İç Politika Uzmanı Natalie A. Oldani ve beraberindekiş heyet bu gün Samsun'da .
SİYASET Haberi
MHP İl Başkanı Taner Tekin  ABD yetkilileri ile görüşmeyi reddetti?

Heyet bazı siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri ile görüşecek.15 Temmuz sonrasında ABD'lilerin Samsun'a yaptığı ilk ziyaret olma özelliği taşıyan ziyaret için Oldani AK parti, CHP , MHP ve Dost Der'den randevu istedi.CHP, DOST DER randevu talebini kabul ederken AK Parti de Sümeyye Erdoğan'ın açılış için Samsun'a gelmesi nedeniyle düzenlenen organizasyonun ardından görüşebileceklerini bildirdi.

 MHP ise görüşme talebini direkt olarak reddetti. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, red gerekçesi ile ilşgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: " ABD heyeti güncel konularla ilgili olarak İçinde bulunduğumuz bu dönemde bizim ABD Büyükelçiliği ya da yabancılarla paylaşacağımız bir fikrimiz olduğunu düşünmüyoruz.Ayrıca Ülkemizin iç meseleleri de ABD'yi ilgilendirmez. ABD Müttefikliğinin gereğini yerine getirmemiştir. Türkiye'nin içişleri,ne karışmalarını da istemiyoruz.

Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ABD Büyükelçisi'nin içişlerimize müdahale eden açıklamasının ardından verdiği cevabı tekrar hatırlatıyorum : " Türkiye ABD'nin eyaleti değil! Eğer Türkiye ile ilgili olarak görüşme istiyorlarsa adres MHP Genel Merkezi ve Genel Başkanımızdır." 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Taner, Tekin, , ABD, yetkilileri, ile, görüşmeyi, reddetti?,
Yorumlar
Haber Yazılımı