Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 20:20 Bu haber 686 kez okundu
 
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, İl Başkanları Toplantısını Değerlendirdi
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Ankara’da düzenlenen “İl Başkanları Toplantısı’nın Ardından” İl Yönetim Kurulu toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, İl Başkanları Toplantısını Değerlendirdi

 

İl Yönetim Kurulu toplantısında konuşan Karapıçak ,

 

“4 Temmuz’da Ankara’da düzenlenen “İl Başkanları Toplantısında Genel Başkanımızın talimatlarını aldık. ‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye’ olacak sloganıyla Milliyetçi Hareket Partisi 13.Olağan Büyük Kurultayı’mıza giden süreçte, Siyasi Partiler Kanununa uygun olacak şekilde yapılması lazım gelen il ve ilçe kongrelerimiz 9 Ağustos 2020 tarihinde Samsun’un İlkadım ilçesiyle birlikte başlayacaktır.

 

Bu 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılına denk gelen süreçte Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Samsun’u ve Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ilçemiz olan İlkadım ilçesinin 13. Büyük Kongre’de ilk kongre yapılacak ilçe olarak belirlemesi bizleri gururlandırmış ve heyecanlandırmıştır.

 Bu ilçe ve il kongrelerinde seçilerek görev yapacak kadrolarımız Samsun’da Milliyetçi Hareket Partisi’ni 2023’e ulaştıracak kadro, siyaset ve programın belirlenmesini de sağlayacaktır. Bu büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun bilincinde olarak kadrolarımızı ve yol arkadaşlarımızı belirleyecek, çok çalışacak ve disiplin içerisinde parti politikalarına uygun olarak gece-gündüz yılmadan, mesai mefhumu gözetmeden çalışacağız. Genel Başkanımızın da dediği gibi ‘Yolumuz uzun, zahmetli ve çetindir.’ Yardımcımız Allah, ilham ve irademizin yol başçısı büyük Türk milletidir.” dedi.

 

Karapıçak konuşmasının devamında ise 4 Temmuz’da Ankara’da düzenlenen İl Başkanları Toplantısı’nda Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin gündeme dair açıklamalarını ileterek; Ayasofya Camisi’nin ibadete açılması, KOVİD-19 salgını süreci, sosyal medya hassasiyeti ve yasal düzenleme, barolar ile ilgili yasal düzenleme süreci, terörle mücadele, Libya ve Suriye konuları ile Kıbrıs ve Eğe’de ki sorunlara dair bilgilendirme yaptı. 

 

Karapıçak konuşmasının sonunda ise; “İçinden geçtiğimiz bu hassas dönemde; istiklal için birlik, istikbal için dirlik ortak paydamız olmalıdır. Sorumluluk duygusuyla ve dava ruhuyla hareket ediyoruz. Tüm yöneticilerimize, üyelerimize, bizlere gönül veren, oy veren Samsunlu hemşehrilerimize de yakışan budur.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MHP, Samsun, İl, Başkanı, Abdullah, Karapıçak,, İl, Başkanları, Toplantısını, Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı