Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 15:12 Bu haber 5964 kez okundu
 
MHP Samsun İl Başkanlığı'na Abdullah Karapıçak getirildi
MHP Samsun İl Başkanlığı'na bugün yapılan sürpriz bir atama ile 7 yıl önce İl Başkanlığı yapan ve halen MHP Canik İlçe Belediye Başkan aday adayı olan Abdullah Karapıçak getirildi.
SİYASET Haberi
 MHP Samsun İl Başkanlığı'na Abdullah Karapıçak getirildi

MHP Samsun İl Başikanı olarak geçtiğimiz hafta Hüseyin Edis görevlendirilmişti. Hüseyin Edis'in göreve başlaması beklenirken bugün, sürpriz bir gelişme yaşandı.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Abdullah Karapıçak'ı arayarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile MHP Samsun İl Başkanlığı'na atandığını ve derhal göreve başlaması gerektiğini bildirdi.

Abdullah Karapıçak ta MHP İl Başkanlığı'na gelerek göreve başladı ve yeni il yönetimi için çalışmalara başladı.

Karapıçak'ı kutlamay İlçe başkanları ve partililer de geldi.

Atama ile ilgili olarak MHP Samsun İl Başkanlığı'nda Genel Yayın Yönetmenimiz Coşkun Özbek'e  açıklama yapan Karapıçak; " Genel Başkanımızın emri ile Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın tarafıbndan arandım ve MHP Samsun İl Başkanlığı'na atandığım, derhal göreve başlayarak Pazartesi Gününe kadar yeni yönetim kurulumu oluşturmam istendi.

Bizde görev verilir, talip olunmaz. Ben de görevi alır almaz çalışmalara başladım. En kısa zamanda yönetim kurulumuzu oluşturarak çalışmalara başlayacağız ve alanlarda olacağız. MHP'nin Samsun'da toparlanması ve birlik beraberliğimizin sağlanması için elimden geleni yapacağım." dedi.

Karapıçak bir soru üzerine de MHP Canik İlçe Belediye Başkanlığı aday adaylığı sürecinin devam ettiğini, yeni gelişme ve talimatlara göre hareket edeceğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , MHP, Samsun, İl, Başkanlığı'na, Abdullah, Karapıçak, getirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı