Haber Detayı
14 Şubat 2019 - Perşembe 19:34 Bu haber 2649 kez okundu
 
Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Adayı Hayati Tekin basın ile buluştu
Samsun Basını ile kahvaltıda buluşan Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin önemli mesajlar verdi.
SİYASET Haberi
  Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Adayı Hayati Tekin basın ile buluştu

Hayati Tekin, İlkadım'da Nişantaşı Kafe'de  düzenlediği basın toplantısında 31 Mart’a kadar sözün kendilerinde olduğunu, 31 Mart’tan sonra sözün bittiği, icraatın başladığı bir dönem olacağını söyledi.

 

Rakipsiz siyasi arenanın olamayacağını ve rakipsiz olduğunda insanların kendilerini farklı projelerle anlatamayacağını ifade eden Tekin, “Şu anda görünen 3 rakip var. Hep beraber yine basının huzuruna çıkalım. Bu şehir hepimizin. Oradan buradan gelmiş olabiliriz. Hep birlikte çıkalım, konuşalım, tartışalım. Biz bu şehri nasıl başarıya götüreceğimizi tartışalım. Ben kendime güveniyorum” diye konuştu. 

 

ZOR ŞARTLAR BİZİ BEKLİYOR

 

Şehrin sıkıştığını, otopark sorununun olduğunu, işsizliğin olduğunu, sanayinin gelişmediğini, ticaretin durduğunu belirten Tekin, “Birçok şeyin durma noktasına geldiği bir şehirde şu an hareketli olan söz ve siyaset. O da bitecek. Bittikten sonraki süreç başarının, projenin, eserin, hedefin konuşulacağı bir süreç olacak. Ben 15 yıl belediye başkanlığı yapmış birisi olarak hiçbir zaman gül bahçesi bulmadım. Bulduğum belediyelerde birçok sorun birçok borç buldum. Bundan sonraki sürece de hazırım. Elbetteki zor şartlar bizi bekliyor. Ben geriye değil ileriye bakıyorum. Hedeflerine bakıyorum. Bu şehri gelecek 100 yıla taşıyacak hedeflere bakıyorum. 100 yıllık hedeften bahsediyorum. Bu şehri 100 yıla taşımak için şehri güneye doğru büyütmek zorundayız.

Doğu, batı çevre yollarını yapıp şehrin ana akslarına bağlayıp şehrin 100 yıllık geleceğini rahatlatacağız. Bu üst üste binme olayını da çözeceğiz. Gelecek nesilleri düşüneceksek onları yaşanılabilir, mutlu, yeşil, ferah bir şehir bırakacaksak ne pahasına olursa olsun geleceğini planlamak zorundayız. O da benim işim. Bu konuda iddialıyım. Daha iyisi bulunduğunda ben de takdir ederim. Şu an için kendime inanıyorum. Projemiz çok, zamanımız dar. Bu şehir bizim. Ben köklü çözümlere gideceğim. Ben her partilinin belediye başkanı olacağım. O partinin, bu partinin değil. Ben bu şehrin belediye başkanı olacağım” diye konuştu. 

 

31 MART'TA SÖZ BİTECEK

 

Herhangi bir partinin değil, şehrin belediye başkanı olacağının altını çizen Hayati Tekin dün hayatını kaybeden Ozan Arif'i rahmetle andıktan sonra şunları söyledi: , "Ben, siyasi parti ayrımı gözetmeden şehrin belediye başkanı olacağım. samsun sorunlar yumağı. Büyükşehir hizmetleri parçalanmış durumda. Ayrı ayrı yerlerde hizmet veriyor. Bunları bir araya toplayacağız. İşsizlik, yoksulluk had safhada, suç oranı yüksek. Ticaret durdu. Şimdi sadece söz hareketli.31 Mart'ta söz bitecek, projeler konuşacak. Zor şartlar bizleri bekliyor. Başkan olunca amaç sadece borç ödemek değil,  Belediye fabrika yapmaz,sanayi kuracaklara, fabrika yapacaklara, ar-ge, inovasyon çalışmalarına altyapı hazırlar, destek verir. Bunu yapacağız. Hiçbir rakibim çekinmesin. Onlara çağrı yapıyorum. Hep birlikte basının huzuruna çıkalım, halkın huzurunda tartışalım. Bu şehri nasıl yöneteceğiz, nereye götüreceğiz tartışalım. Hayallerin ve hedeflerin ötesine geçmek zorundayız."

Toplantıya, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu ve çok sayıda basın mensubu katıldı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , Millet, İttifakı, Samsun, Büyükşehir, Adayı, Hayati, Tekin, basın, ile, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı