Haber Detayı
30 Ağustos 2016 - Salı 14:56 Bu haber 2592 kez okundu
 
Mithatpaşa Anadolu Lisesi Kültürel Bir Mirastır
Samsun Valiliği'nce taşınması kararlaştırılan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'ne yönelik itirazlar devam ederken öğrencilerin okulun taşınmaması için başlattıkları imza kampanyası da devam ediyor.
- Haberi
Mithatpaşa Anadolu Lisesi Kültürel Bir Mirastır

Öğrenciler şehrin işlek caddelerinde ve okul önünde açılan stantta okulun geri taşınması için imza toplamaya devam ediyor.Samsun'un İlkadım İlçesi'nde bulunan Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin taşınması kararına öğrencilerin ve velilerin itirazları devam ediyor. Mezunlar ve öğrenciler şehrin işlek yerlerinde okulun geri taşınması için imza kampanyaları başlattı. 

Sivil toplum kuruluşları ve sendikaların da katıldığı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Mezun öğrenci Hatice Canay Afacan "İnatla ve hırsla yaptığınız hatadan dönmüyorsunuz. Haklı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Mithatpaşa Anadolu Lisesi kültürel bir mirastır. Bu şehrin mirasını acele bir kararla harcamak ve bu şehrin tarihini yok etmek büyük bir hata. Bu süreçte  velilerimizi yeterince yanımızda göremiyoruz. Bunun sebebi şüphesiz velilerin durumdan haberdar olmaması. Bunda da suçlu okul aile birliğimiz.

 'Neden okulun yerine okul yapıyorsunuz?' Okulumuzda kırık bir tahtanın tamir edilmesi için bir ay bekleyen bizler iki gün içerisinde yerleştirilen yeni tabelanın karşısında şaşkınız. İnatla ve hırsla yaptığınız hatadan dönmüyorsunuz. Haklı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Siyasetten, ideolojiden uzak mücadelemizi kirletmenize izin vermeyeceğiz'' diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Mithatpaşa, Anadolu, Lisesi, Kültürel, Bir, Mirastır, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı