Haber Detayı
24 Ağustos 2016 - Çarşamba 17:34 Bu haber 2520 kez okundu
 
MİTHATPAŞA LİSESİ İÇİN TEPKİ ÇAĞRISI
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Mithat Paşa Anadolu Lisesi'nin taşınacağı ve yerine İmam Hatip okulu getirileceği kararının resmen açıklanmasının ardından Samsunluları ve velileri bu karara tepki göstermeye çağırdı.
SİYASET Haberi
MİTHATPAŞA LİSESİ  İÇİN TEPKİ ÇAĞRISI

Yazılı bir açıklama yapan Akcagöz, " Samsun Valiliği'nin 18.08.2016 tarihli oluruyla, Mithat Paşa Lisesi'nin, kapatılan Feza okullarının binasına nakli gerçeklik kazanmıştır. Mithat Paşa Lisesi'nin boşalttığı bina ise İmam Hatip ortaokulu yapılacaktır.

 Bu karar öncelikle, okul tercih ederken merkezi özelliğini nazara almış velilerin hakkını ihlal anlamı taşır. Geçen sene bu okula kaydolan öğrencilerin durumu hiç hesaba katılmamıştır." dedi.

ALINAN KARAR TAMAMEN  İDEOLOJİK

 Olağanüstü Hal dönemi psikolojisini bahane ederek bu tarz kararlar almanın, telafisi güç durumların doğmasına sebebiyet vereceğini belirten Tufan Akcagöz, " Alınan bu karar, tamamen ideolojik bir karardır. Valiliğin olur verdiği kararın geneline bakıldığında, okulların imam hatipleşmesine dönük mahiyet taşıdığı görülecektir. Yeni okul açarsınız, yeni okul yaparsınız ama basit gerekçelerle okulların yerini değiştiremezsiniz. 

Tüm velilerimizi ve Mithat Paşa Lisesi mezunlarını, Samsun Valiliği'nin bu yanlış kararına tepki göstermeye davet ediyorum. "

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MİTHATPAŞA, LİSESİ, , İÇİN, TEPKİ, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı