Haber Detayı
18 Temmuz 2016 - Pazartesi 16:16 Bu haber 1846 kez okundu
 
MMO: Irak, Libya, Mısır ve Suriye’yi unutmayalım
Makina Mühendisleri Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mak.Müh.Kadir GÜRKAN 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında darbe girişimini kınadı.
- Haberi
MMO:  Irak, Libya, Mısır ve Suriye’yi unutmayalım

Gürkan açıklamasında şunları söyledi: “15 Temmuz Gecesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasisine yapılmak istenen darbe girişimini birlikte yaşadık.

Darbe girişiminde şehit olan 161 vatandaşımıza Allah’tan rahmet 1440 yaralımıza acil şifalar diliyoruz. Yapılan darbe girişimini en şiddetli bir şekilde kınıyor demokrasiye ve birlik beraberliğimize olan inancımızı tekrar yineliyoruz.

Halkımızı uyarıyoruz. Komşularımız ve yakın coğrafyada yaşanan ve yaşanmaya devam eden gelişmeleri unutmasınlar. Irak, Libya, Mısır ve Suriye’yi unutmayalım.

Ülkemizin de bu ülkelere benzer forma getirilmesini isteyen emperyal devletler ve onlarla işbirliği içerisinde olan terör örgütlerinin olduğunu biliyoruz.

Ancak dün gece halkımız Türkiye’nin demokrasiye olan inancını ve yaşama isteğini ortaya koymuştur.

Kısır iç çekişmeleri biran önce bir kenara bırakarak bilimin ve aklın ışığında, ülkemizin demokratik gelişimine, sosyal ve ekonomik gelişimine yönelik hedeflerde kenetlenmemiz gerektiğinin altını çiziyoruz.”

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MMO:, , Irak,, Libya,, Mısır, ve, Suriye’yi, unutmayalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı