Haber Detayı
13 Ekim 2016 - Perşembe 15:14 Bu haber 2226 kez okundu
 
Muhtar Fatma Aksoy aşure dağıttı
Çiftlik mahallesi muhtarı Fatma Aksoy Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı. Muhtarlık önünde dağıtılan aşure dağıtımına onlarca kişi katıldı.
YAŞAM Haberi
Muhtar Fatma Aksoy aşure dağıttı

Çiftlik mahallesi muhtarı Fatma Aksoy azaları Turgay Karahan ve Banu Uzun ile hizmet verdiği muhtarlık binasında aşure dağıttı.

Muharrem ayının herkese, ülkeye, İslam alemine, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni eden Çiftlik mahallesi muhtarı Fatma Aksoy “Bu ayın hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.
Aksoy "Muharrem ayı ve aşure bizim medeniyetimizin önemli bir sembolü. Bu ay, acıları ve mutlulukları bir arada yaşadığımız bir ay" diyerek sözlerine başlayan Aksoy  "Bir taraftan Muharrem ayında yediğimiz aşurenin bereketini yüreğimizde hissederken, Muharrem ayının bereketiyle iç dünyamızdaki niyetlerimizi de kontrol ediyoruz." diye konuştu. Muharrem ayının Müslümanların kardeşliğini gözler önüne seren bir ay olduğunu belirten Aksoy, "Bu ayda vatanımız, milletimiz için dua edeceğiz, birlik ve dirliğimize zarar verdirmeyeceğiz. Hacı Bektaş Veli’nin dediği gibi bir olalım diri olalım, iri olalım, hep beraber olalım, Allah aşuremizi kabul etsin” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Muhtar, Fatma, Aksoy, aşure, dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı