Haber Detayı
12 Temmuz 2016 - Salı 11:59 Bu haber 1850 kez okundu
 
MÜLTECİLERE TOKİ'DEN EV DEĞİL, HUZURLU BİR ORTADOĞU VERİN
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Mültecilere TOKİ'den Ev Verimesine tepki gösterdi.
EĞİTİM Haberi
MÜLTECİLERE TOKİ'DEN EV DEĞİL, HUZURLU BİR ORTADOĞU VERİN


Akcagöz yaptığı basın açıklamasında mültecilere TOKİ'den ev değil, huzurlu bir Ortadoğu verilmesi gerektiğini belirterek şunları söylkedi: "    Tayyip Erdoğan'ın, "Suriyelilere Toki'den ev ve vatandaşlık" çağrısı, artık ülkemizde suistimal edilebilecek çok bir şeyin kalmadığının göstergesidir. Tayyip Erdoğan'ın batık siyasetinin temelleri sallanmaktadır. Bunu gören Erdoğan, eş başkanı olduğu büyük Ortadoğu projesi nedeniyle yangın yerine dönen Suriye topraklarından kaçmak zorunda kalan mültecilere bir takım vaadlerde bulunmak suretiyle hem kendi siyasetini teminat altına almak istemekte, hem de sözde kendini ibra etmeye çalışmaktadır. 
          Tayyip Erdoğan'ın günah galerisi, silinip tükenecek gibi değildir. Bu süreçte millet olarak bize düşen, mülteci düşmanlığı yapmak değildir. Vatanını terk etmek zorunda kalan Suriyeli'lere düşman gözüyle bakmak, onları vatanlarını terk etmek zorunda bırakan şartları hiç hesaba katmadan, ırk temelinde mülteci muhalifliği yapmak, bize yakışan bir tutum değildir.

MÜLTECİLER KENDİ TOPRAKLARINA UĞURLANSIN

          Tayyip Erdoğan'ın eş başkanlığını yaptığı ve bir gün mutlaka sona erecek olan süreç, ardında binlerce insanın kanını ve bir o kadar insanın acı ve göz yaşını bıraktı ve bırakmaya da devam ediyor. Bu sürecin diğer önemli mağdurları da ülkemizdeki sığınmacılardır. Bugün ülkemizdeler. Ancak evlerinin bahçesindeki ağaçların kokusunu özlemeyen tek bir mülteci yoktur.
          Bu nedenle, Tayyip Erdoğan ve onun anlayışındakilerin şer siyaseti sona erdiğinde, geride halkların barışı kalmalıdır. Bunun içindir ki, hiç bir aklı başında Türk, Arap düşmanlığı yapmamalıdır. Ancak bunun karşısında önemli olan, Toki'li ve vatandaşlık vaadli siyaset argümanlarının karşısında yapılması gereken, bunun bir manipülatif siyaset olduğunu ortaya çıkarmak ve en doğru siyasetin, ülkemizde şu an misafir olarak bulunan mültecilerin kendilerini daha huzurlu ve güvende hissedebilecekleri yurtlarına sağ salim uğurlamak olmalıdır. Onlara sunulan, vatandaşlık ve sair vaadlerin, hiç bir geçerliliği olmadığı gibi, bunların olasılık ihtimali de çok zayıftır. Ortadoğu'da kalıcı barış tesis edilmeli, mülteciler kendi topraklarına uğurlanmalıdır.     

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: MÜLTECİLERE, TOKİ'DEN, EV, DEĞİL,, HUZURLU, BİR, ORTADOĞU, VERİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı