Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 16:10 Bu haber 576 kez okundu
 
Mustafa Demir Amatör Futbol Kulüp Temsilcileri İle Buluştu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’da bulunan amatör spor kulüpleri temsilcileri ile bir araya geldi.
SPOR Haberi
Mustafa Demir Amatör Futbol Kulüp Temsilcileri İle Buluştu


Samsun ve ilçelerinde faaliyette bulunan amatör futbol kulüpleri temsilcileri ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sporda başarılı olan bireylerin hayatın her alanında başarılı olabileceğini vurgulayarak,


 “Spor insan hayatında geldiğimiz nokta itibariyle özgüven kazandıran, hayatın diğer alanlarında da başarısını olumlu yönde, pozitif yönde etkileyen bir alan. Amatörce bunun yapılışı, özellikle eğitim çağındaki çocuklar için bu çok önemli. Geçtiğimiz günlerde dağcılık eğitimi alan çocuklarımızı ziyaret ettik. Derslerini sorduğumda hepsi iyi olduğunu söyledi. Çocuklar spor yaparken orda stresini atıyor, o özgüveni derse de yansıtmak zorunda hissediyor kendini. Bu yüzden çocuklarımızın spor yapmalı belediye de bunun her yerinde olmalı. Büyükşehir Belediyesi olarak iyi bir ekiple, iyi bir yönetimle, bu işe gönül verenlerle amatör sporu destekleyeceğiz. 

 

Spora yatkın gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmak ta çok önemli. Samsun’da yetişen sporcuların süper ligde oynamaları şehrin marka değerini de yükseltir. Samsun’dan geçmişte bu anlamda dünya çapında ismi bilinen çocuklar yetişti. Türkiye’ye futbolcu yetiştirelim. Büyükşehir Belediyesi olarak diğer kulüplerle koordineli çalışarak yapabilecek olduğumuz maksimum katkıyı sağlayarak gençlerimize bu konuda hizmet etme gayesindeyiz. ” dedi. 

 

Yelken Kulüpte gerçekleştirilen toplantıya, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, TFF İl Temsilcisi Hasan Özbulut, TFF Samsun İl Hakem Kurulu Başkanı Helim Balakçı, Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şener Aydın, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Samsun Şube Başkanı Samet Çiçek, Samsun Büyükşehir Belediyesi Futbol Spor Kulübü Başkanı Engin Uzun ve yönetimi ile amatör kulüp temsilcileri katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Mustafa, Demir, Amatör, Futbol, Kulüp, Temsilcileri, İle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı